Jos apurunko on ollut poikki/katkaistu jostain syystä ja se on hitsattu kiinni vaikuttaako se katsastukseen.
apurunko
3
1928
Vastaukset
Jos kysyjä tarkoittaa paketti tai kuorma-autoa jossa auton rungon päällä on esim lava, kaappi tai tai muu rakennelma jossa on ns. apurunko.
tätä apurunkoa saa jatkaa, lyhentää ja muutenkin hitsata.
Apurunko tulee olla auton omaan runkoon pultti kiinnityksellä. Apurunkoa ei saa hitsata kiinni auton omaan runkoon.- kyse
Eli tämä joka on siinä auton etuosassa kiinni varmaankin neljällä pultilla jos se on katkaistu/katkennu voiko sen hitsaamalla korjata että ei vaikuta katsastukseen.
- hitsata
kyse kirjoitti:
Eli tämä joka on siinä auton etuosassa kiinni varmaankin neljällä pultilla jos se on katkaistu/katkennu voiko sen hitsaamalla korjata että ei vaikuta katsastukseen.
apurunkoja voi hitsata, muttei tukivarsia
t: katsuri
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek226606Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.274110- 312982
Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1712973- 101848
- 821744
- 1501614
- 1471612
- 121478
- 221440