mikä tämän pellen (juutalaisen seurakunnan joku... ) nimi olikaan uskalla tulla esille. Hänhän oli niin barrikadeilla. Valmis tappamaan kaikki toisinajattelijat.
Oli valimis uhraamaan vaikka mitä. Kommenttia Kiideonilta odotetaan. Miksei Ben Zyzkooovitsiltäkin. Vaikka hän on sentään fiksu.
Oli valimis uhraamaan vaikka mitä. Kommenttia Kiideonilta odotetaan. Miksei Ben Zyzkooovitsiltäkin. Vaikka hän on sentään fiksu.
Vastaukset 5
Vanhimmat
jospa hän on tehnyt "nasrallahit" eli menny ite kellariin piiloon ja laittanut kannattajansa siviilikohteiden äärelle riitaa ja epäsopua aikaansaamaan. Maybe...
Helsigissä on alkanut/alkamassa juutalaisen seurakunnan 100-vuotisnäyttely. Siitä on jonkunverran uutisoitu, mm. Bolotowski oli aamu-tv:ssa kertomassa asiasta.
Mikäli Gideon B. nyt antaisi jonkun lausunnon Israelin tulenarasta tilanteesta, se ehkä saattaisi "kutsua" vaikeuksia näyttelyyn? Luulisin että siksi on järkevämpää pitää matalaa profiilia.
Kyseistä herraa ei oltu haastattelemassa Lähi-idän tilanteesta vaan suomalaisen seurakunnan historiasta.
En tarkoittanutkaan, että Gideon B. "jättänyt puhumatta" Israelin tilanteesta ko. aamu-tv:n lähetyksessä. Se olisi todellakin mennyt haastattelun aiheen ohi (ja kaukaa)!
Esitin mahdollisuutena, että G.B:n Israelia tukeva lausunto missä tahansa muualla mediassa saattaisi "kutsua hankaluuksia" em. 100-v. näyttelyyn, ja mahdollisesti hän siksi haluaa pitää matalaa profiilia.
että tarkensit