Palosuojelu

Olenko ainut, minua on Porvoon kirkon poltossa ihmetyttänyt palosuojelu. Luulisi nykypäivänä olevan joitain systeemejä paloturvallisuuden parantamiseksi. Kirkolla ei ole rahasta pulaa, herran haltuun --rke--.
2149
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ole ainoa. Muutenkin nykyisin valvonta olisi varmasti mahdollista kehittää niin, ettei vastaavia vahinkoja enää syntyisi. Uskontoon en ota kantaa, mutta Porvoon kirkon kaltaiset ovat yhteistä perintöä, jonka soisi säilyvän.

Äänestä

Humalaisen päähänpisto, korvaamattmat vahingot.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


retuperällä VPK kirjoitti:

Olenko ainut, minua on Porvoon kirkon poltossa ihmetyttänyt palosuojelu. Luulisi nykypäivänä olevan joitain systeemejä paloturvallisuuden parantamiseksi. Kirkolla ei ole rahasta pulaa, herran haltuun --rke--.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu