kuules

Sit ja kun sä pääset sinne eduskuntaan niin hoidas sit simmonen asia että kaikki kamppeet mtä tähän maahan tuodaan on varustettu Suomen kielisillä käytttö-ohjeilla!!Tänäpäivänä vaikka ostaa miljoonan euron työstökeskukset firmaan,eip oo Suomen sanaa,kyl kaikki muut maat on asiansa hoitanut..
1142
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

v-ttu kukaan puhu jotain suomea maailmalla.
Suomalaisten pitää ihan ita kääntää ohjeet ja muut omalle kielelleen.
Jos ei maahantuoja käännä, niin älä osta!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


sheriffi kirjoitti:

Sit ja kun sä pääset sinne eduskuntaan niin hoidas sit simmonen asia että kaikki kamppeet mtä tähän maahan tuodaan on varustettu Suomen kielisillä käytttö-ohjeilla!!Tänäpäivänä vaikka ostaa miljoonan euron työstökeskukset firmaan,eip oo Suomen sanaa,kyl kaikki muut maat on asiansa hoitanut..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu