http://www.student.oulu.fi/~ktikkane/EUFINnorf.html
Kauhistele pohjoisen kansan tyhmyyksiä eurobarometrin tuloksista. Erikoisesti kysymys 11.
"All radioactivity is man-made", "kaikki radioaktiivisuus on ihmisen tekemää", jossa huomataan miten ydinvoimamaissa Suomessa ja Ruotsissa "vain" 17 ja 15% luulee niin. Sensijaan ydinvoimattomissa pohjoismaissa näin luulee 21-23%.
Eubarometristä selviää myös, miten ilmeisesti
radioaktiivisuuden maidosta keittämällä poistaisi Suomesta 5%, Ruotsissa 4% vastaajista, ydinvoimattomissa muissa pohjoismaissa 6-5%..
Turkissa näin tekisi 40%, Liettuassa 25%..
v. 2005 tehdyn EU-gallupin mukaan.
39-42% liettualaisista, latvialaisista, puolalaisista luulee kaiken radioaktiivisuuden olevan ihmisen tekemää.. huippuna kreikkalaiset, joista näin luulee peräti 55%.
Ranskassa 29% luulee kaiken radioaktiivisuden olevan ihmisestä ja peräti 10% ranskalaisista luulee radioaktiivuuden poistuvan maidosta keittämällä.
(Nuo numerot ei löydy suoraan mun sivultani).
Tyhmyysgalluppi - versio 1.80
1
318
Vastaukset
- ootettukkaan
oikein on tuttua tohinaa sulta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1721127
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132857- 84793
- 51738
Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55549Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?37541Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä295533Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t215489Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs45482- 49477