Tom on selviytyjien voittaja, ansaitsi voiton kyllä! Rehti ja elämänkokemusta omaava mies! Pelasi niin hyvin kun vaan voi olla..
Jes, Hyvä Tom!!!!
7
1145
Vastaukset
- Samaa mieltä...
Tomppa oli tosi jees voittaja...ja Katie taas perseestä koko ämmä!! Petti melkeen jokaisen kilpailijan jossakin välissä...siinä on turha enää odotella niiden ääniä...
Ian taas teki tosi yllättävän vedon lopussa...siis aivan käsittämättömän...miljoona taalaa oli aika likellä ja jätkä luovuttaa! Vaikka Ian kieroilikin niin olisi se jopa saattanut päihittää Katien kun se oli niin ääliö siinä juryn "tentissäkin"- WC-Psykologi
Sarjan todellinen mulkkuhan oli Tom itse, joka vittumaisella psykologisella painostuksellaan onnistui tuhoamaan jokaisen joka tielleen eksyi.
Koko finaalia edeltävän päivän kestänyt Ianiin kohdistunut psykologinen painostus, Katien suosiollisella avustuksella tottakai, oli riittävää saamaan nuoren miehen pois tolaltaan.
Ian teki elämänsä typerimmän teon antamalla finaalipaikan Katielle, koska suurin osa juryn jäsenistä oli selvästi vain etsimässä syytä antaa voitto kenelle tahansa paitsi Tomille. Ikävä kyllä lusmu-perskärpänen-Katiesta ei tähän rooliin ollut. Mieluummin voitto vittumaiselle aikaansaajalle kuin vittumaiselle lusmulle.
Ian oli juuri sellainen henkilö jota oltaisiin kaivattu juryn eteen täydelliseksi Tomin vastapainoksi.
Tom oli vain yksi kilpailijoista ja oli säälittävää nähdä kuinka nuoremmat kilpailijat sortuivat hänen psykologiseen manipulaatioonsa yksi kerrallaan. Tom käyttäytyi kuin johtaja ja voittaja, ja naivit nuoret alkoivat nähdä hänet sellaisena. Olivat mukana Tomin projekteissa toteuttamassa voittopaikkaa Tomille itselleen edes ymmärtämättä mitä tekivät.
Tom oli manipulatiivinen johtohahmo joka heitettiin nuorten ja eksentrikkojen keskelle nappaamaan voitto. Yhtäkään todellista vastustajaa hänellä ei ollut.
Tom on voitto psykologiselle asennemanipulaatiolle. Käyttäydy kuin johtaja ja vähättele muita kuin alempia, ja 99% ihmisistä on valmis omaksumaan tämän asetelman edes ymmärtämättä kuinka tässä näin kävi.
- Kjip
Tom oli kyllä pitkästä aikaa kilpailija, joka oikeasti
ansaitsi voittonsa. Voitti todella monta kilpailua, eikä
edennyt vain toisia kusettamalla.
Olisi ollut mielenkiintoisempaa nähdä miten Ianin ja
Tomin välillä olisi käynyt. Ian ehkä kusetti ihmisiä
enemmän, mutta toisaalta pärjäsi itsekin hyvin ja on
suustaan ja päästään paljon Tomia parempi. Ian tosin on
sen verran fiksu, että olisi itse kyllä valinnut Katien juryn
eteen kanssaan.
Selviytyjät alkoi jo vituttamaan, kun joka kauden tuntui
voittavan joku siipeilijä, joka ei tehnyt muuta kuin
eteni muiden vanavedessä. Pahin esimerkki oli se nainen,
joka meni lopuksi naimisiinkin sen toisen kanssa. Eihän
se nainen tehnyt voittonsa eteen muuta kuin flirttasi
sen hyvin pärjäävän miehen kanssa. Jury sitten antoi
voiton mielummin sille naiselle, kun oli vihainen sen
miehen selkäänpuukotuksista. - Hansu89
Olen täysin samaa mieltä... Ansaitsi voiton!!! :) :)
- JOhnnyb
Ensimmäinen kerta ku "oikea" henkilö voitti. Ian olisi voinut myös olla sopiva mutta loppusuoralla teki vähän huonoja päätöksiä. Katie... No siitä en nyt mitään sano!
- örkki
Kyllä Tom oli minunkin mielestäni ehkä koko sarjan historian oikeutetuin voittaja. Ainoa jolla olisi ollut edes mahdollisuudet haastaa oli tosiaan Ian, joka tuhri mahdollisuutensa täydelliseen typeryyteen loppumetrien juonitteluissa ja naiviin uskoonsa Katieen. Naisten liittoutumalta meni pohja Tomin yksinkertaisesti ylivoimaiseen menestykseen koskemattomuuskisoissa.
Iania kävi kyllä sääliksi. Aika vaikea äkkiseltään keksiä nolompaa loppua yli kuukauden kestäneelle menestyksekkäälle pelille kuin luovuttaa itku kurkussa molempien, sekä Tomin että Katien, ystävyyttä anellen housuunsa paskantaneena. - tom_on_paras
Tom oli kyllä paras!
Tietääkö muuten joku miten saisin Tomin nimikirjoituksen postin välityksellä? :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2699942IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3187136Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?841858Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1081529Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61471- 1091181
Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut751139Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin47946Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus24800MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312752