Paavolle kipa

Uudet tuulet puhaltavat syksyllä eduskunnassa. Mieskansanedustajilla on kipa päässään ja naisilla huntu. Nämä päähineet on pidettävä myöskin saunanlauteilla.
2106
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Juutalaiset kulkevat täysin länsimaalaisesti pukeutuneina, mutta tietenkin palestiinalaisalueilla naiset ovat kuten kaikkialla muslimimaissa; hiljaisia ja nujerrettuja...

Äänestä
  • päähän ja teipata oikea käsi ja hakata päätään seinään.
    Ja musta hattu ja kaapu päällä 40 asteen helteessä?
    normaalia länsimaalaisuuttaa?
    Et vieläkään ole kommentoinut niitä talmudin tekstejä,sattuuko totuus?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sopii,,, kirjoitti:

Uudet tuulet puhaltavat syksyllä eduskunnassa. Mieskansanedustajilla on kipa päässään ja naisilla huntu. Nämä päähineet on pidettävä myöskin saunanlauteilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu