minne sivariin?

sivari alkaa pian, mutta paikka puuttuu. miten tulee toimia, jos palveluspaikka, missä aikoo suorittaa palveluksen ei ole vielä siviilipalevuslistalla?
2568
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Paa kapulaa rattaisiin, ja älä eti paikkaa, vaan odota että pääse lusimaan, ja sitten sen puolen vuoden aikana käyt vaikkapa kodinhoidon koulun, tai oot vakilan töissä, josta saa ihan oikeaa palkaa...

Äänestä

Olettaen että palveluspaikkasi täyttää kriteerit niin heidän tulisi sopia sopimus työministeriön kanssa, pyydä palveluspaikkasi edustajaa täyttämään http://www.sivarikeskus.fi/alatasta/malli.html tuo.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


siv.00 kirjoitti:

sivari alkaa pian, mutta paikka puuttuu. miten tulee toimia, jos palveluspaikka, missä aikoo suorittaa palveluksen ei ole vielä siviilipalevuslistalla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu