Hesarissa on tänään kuva Paavo Lipposesta.
Hän on siinä Helsingin synagogassa juutalaisten kipa hattu päässä.
Lipponen sanoo että Ben Zyskowicz on yksi aikamme merkittävimmistä poliittisista persoonista.
Hän on siinä Helsingin synagogassa juutalaisten kipa hattu päässä.
Lipponen sanoo että Ben Zyskowicz on yksi aikamme merkittävimmistä poliittisista persoonista.
Vastaukset 10
Vanhimmat
reppanaa.
"Juutalaisuus on Suomessa aivan erityisessä suojelussa", sanoi Lipponen.
Mikäs meidän täällä, Suomessa. Mutta liittyykö 1200 kuollutta siviiliä muutamassa viikossa Libanonissa, lähes kaikki lapsia ja naisia, tai muuten syyttömiä mihinkään, jotenkin juutalaisuuteen? Jos liittyy, niin miten?
kuin kokoomuksen puheenjohtaja, jossa on aimo annos uus-demaria.
Meillä on tuossa iso naapuri vieressä. Jos sieltä lentelisi raketteja jatkuvasti muun maailman vierestä vaan katsellessa, mitähän me täällä tekisimme. Ajattelisimmeko kenties, no voivoi... ei me mahdeta mitään sille... toivotaan parasta, ettei se osu just mun kohdalle se raketti... Eikös olisi normaalimpaa, että täällä rupeaisi myös jossain vaiheessa risomaan. Varmaan puolustaisimme, siksihän meillä on puolustusvoimat. Historiassa olemme joutuneet puolustamaan itseämme. Ehkä nykyisin kuuluisimmekin johonkin Venäjän osavaltioon, jos ei olisi tapahtunut sitä, että puolustimme itseämme. - Sitä paitsi Libanonissa nämä terroristis pitivät ihmiskilpiä, jossain uutisissa oli, että joka kodissa on jonkin sortin aseistusta. Joten lopeta tollanen pelleily. Ihminen: Eikö sulla ole mitään muuta elämää?
pilaa hyvää juutalaisvihavouhotusta muistuttelemalla tuollaisista tapahtumista ja faktoista. On niin kivaa vouhottaa ja olla vihaavinaan juutalaisia. Vaikka ei oikein tiedä miksi mutta kun ukki, eno tai naapurin Jaska sanoi joskus jotain pahaa juutalaisista niin se tuntui hienolla ja tuntuu kun itsekin sanoo. Kaikki on juutalaisten vika ja ne hallitsee kaiken ja Illuminaatti ja vapaamuurarit ja Teosto on juutalaisten miehittämä. Ei me mitää natseja olla vaik vihataa juutalaisii ku sillee ja tollee ja tällee.
(testi: jos et löydä yllä olevasta tekstistä ironiaa olet todennäköisesti juutalaisvihaaja)
Israel miehittää osia Libanonista. Miten rakettien ampumista miehittäjää vastaan voi sanoa hyökkäykseksi? Libanonin sodasta ei voi mitenkään saada puolustussotaa koska Israel on miehittäjä ja raketti-iskut ovat laillista vastarintaa.
Mitä osia Israel miehittää? Miksi kukaan ei muuten ampunut raketteja Syyriaan silloin kun se Libanonin osia miehitti?
Kun kerran juutalaiset ovat Lipposen mielestä erityisessä suojelussa, niin koskeeko se kaikkia juutalaisia? Siis ihan kaikkia?
Myös häntä joka murhasi suomalaisen Yk-tarkkailijan.
Joko on saatu kiinni? Onko Israelissa lakeja joiden perusteella ihminen voidaan tuomita murhasta?
että se joku juutalainen harkitsi vakaasti sen suomalaisen YK-tarkkailijan murhaa ja sitten tahallaan murhasi sen.
Huom. se että on sitä mieltä että se tarkkailija murhattiin ei ole todiste että se murhattiin.
Monesko kerta tämä on kun Läski-Lipponen matelee juutalaisten edessä?
Paavo Lipponen on kansanvihollinen.