Se nyt vaan on sillä lailla

on niin paljon sitä mälsää. Ei tarvi ees tulla silmille hyppimään. Pitäis vaan löytää muijalle töitä! Ittestäin ei niin väliä juu!
Se nyt vaan on sillä lailla, että tässä maassa on niin huonot liksat. Että nälkä on aina vieraanamme, juu! ;)))
2116
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

silloin ennen, eikös?
Ja et ole yhtään edistynyt niistä ajoista, mikset?

Äänestä
  • Että Simo on simo AINA.....

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


että tässä maassa kirjoitti:

on niin paljon sitä mälsää. Ei tarvi ees tulla silmille hyppimään. Pitäis vaan löytää muijalle töitä! Ittestäin ei niin väliä juu!
Se nyt vaan on sillä lailla, että tässä maassa on niin huonot liksat. Että nälkä on aina vieraanamme, juu! ;)))

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu