Missä olitte

Missä olitte 11.9 kun Bush räjäytteli tornejaan. Itse ajelin autolla turusta kohti tamperetta, tietämättä tapauksesta mitään.
Tampereella tuttavan luona kysyin mikä elokuva siellä nyt tulee, n klo 16, en kyllä meinannut uskoa kun tuttava kertoi sellaista tapahtuneen juuri sinä päivänä, oli meinaan vaikea uskoa. Ja sama voi tapahtua ens viikollakin, missä vaan.
6325
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

kohti kotia kun kuulin radiosta uutisista, että wtc:hen törmännyt lentokone. Menin kotiin ja avasin tv:n ja katsoin BBC Worldia ja siellä kerrottiin, että myös pentagoniin on törmännyt lentokone.

Ensin ajattelin sitä vitsiksi, vähän niinkuin "maailmojen sota"-radiokuunnelma jenkeissä joskus, jota kaikki uskoi todeksi.

Äänestä
  • Hehe... Pentagonin deklassifioidut paperit nyt 2000 luvulla kertovat mitenkä he tilasivat tuon sarjan ja etenkin tuon yhden episodin joka esitettiin siihen tyyliin että alienit oikeasti ovat hyökänneet.
    He halusivat nähdä ihmisten reaktioita tuommoiseen uutiseen.

    Hehe kun on pieni maailma..:>

    Äänestä

Töissähän sitä tuli silloin oltua, ja työasioiden sijaan tuli tutustuttua kaikkiin mahdollisiin nettitv-kanaviin ja -lähetyksiin, kun ei normaaleilta kanavilta vielä päivällä herunut paljoakaan tietoa.
Sen jälkeen netti onkin ollut yhä tärkeämpi ja tärkeämpi uutislähteeni.

Äänestä

Olin juuri kävelemässä keittiöstä olohuoneeseen katsomaan telkkarista mitä on tapahtunut kun pikkuveli kertoi jotain että newyorkissa on lentokone osunut wtctorniin.

Äänestä

11.9

Äänestä

Kotona, tutkielmaa tekemässä. Luulin, että maailmansota syttyi.

Tavallaan niin kävikin, koskapa NWO:n (New World Order) marionetti Bush lietsoo epäjärjestystä maailmaan "world against terrorism" -hokemallaan ja maailmalla soditaan entistä kiivaammin.

Oikeat roistot myhäilevät taustalla.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


11.9 .. . kirjoitti:

Missä olitte 11.9 kun Bush räjäytteli tornejaan. Itse ajelin autolla turusta kohti tamperetta, tietämättä tapauksesta mitään.
Tampereella tuttavan luona kysyin mikä elokuva siellä nyt tulee, n klo 16, en kyllä meinannut uskoa kun tuttava kertoi sellaista tapahtuneen juuri sinä päivänä, oli meinaan vaikea uskoa. Ja sama voi tapahtua ens viikollakin, missä vaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu