Tulipahan nähtyä suomalainen koko perheen animaatio Keisarin salaisuus ennakkonäytöksessä ja meinasin nukahtaa.
Juoni on sekava. Tämän piti olla komedia mutta eipä naurattanut meikäläistä eikä pahemmin perheen pienimpiäkään.
Hahmot liikkuivat Itsevaltiasmaisen kökösti. Noh, maisemakuvat olivat upeita.
Hajuton ja mauton. Vuoden huonoin kotimainen?
Juoni on sekava. Tämän piti olla komedia mutta eipä naurattanut meikäläistä eikä pahemmin perheen pienimpiäkään.
Hahmot liikkuivat Itsevaltiasmaisen kökösti. Noh, maisemakuvat olivat upeita.
Hajuton ja mauton. Vuoden huonoin kotimainen?
Vastaukset 3
Vanhimmat
Eipä naurattanut täälläkään. Toivoa sopii, että edes n. kaksivuotiailla on hauskaa. Suunnilleen sen ikäisille elokuva on kaikesta päätelleen suunnattu. Vaikka onhan se tietysti huisin hauskaa, kun hahmo tippuu korkealta maahan ja toteaa, että pyllyyn sattuu.
Tarina oli tosiaan aika sekava, jopa siinä mitassa, ettei sitä ainakaan tällaisella ylemmällä korkeakoulututkinnonnolla varustautunut ymmärtänyt. Sen tosin ymmärsin, ettei kvasiallegorisella juonella ja henkilöhahmoilla ollut mitään tekemistä Itse Valtiaat -tv-sarjan kanssa. Ja se on sääli, sillä sarja oli parhaimmillaan sentään varsin mainio. Kovasti lastenohjelman suuntaan mennyt tosin sekin.
Maisemat olivat koko lailla kauniita, mutta vastapainoksi henkilöhahmot olivat vieläkin kirveelläveistetymmän oloisia kuin tv-sarjassa.
Ja tätä kaikkea kuulemma suunniteltiin ja tehtiin liki kolme vuotta! Voi hyvää päivää!
kun itse valtiaat-sarjakin.
Samaa demaripaskaa, mitä kaikki teatterilaitokset ovat täynnä, kauheaa mekkalaa ilman minkäänlaista sisältöä.