Korhonen Suomen sisäpolitiikasta

http://www.tieteessatapahtuu.fi/0506/kkorhonen0506.pdf#search=""Viktor Vladimirov"

"Sitä (suurlähettiläs) Beljakov ei tajunnut. Mies parka sotkeutui Suomen sisäpolitiikan bysanttilaisiin kuvioihin. Hänhän oli tottunut Moskovan selkeään ja railuun peliin"

- Keijo Korhonen -
1115
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Luin artikkelin. Olit löytänyt sieltä sen helmen. Meillä täällä Suomessa on tapana ajatella, että muualla ollaan ovelampia ja kierompia. Lainauksesi viittaa päinvastaiseen suuntaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kirjavinkki kirjoitti:

http://www.tieteessatapahtuu.fi/0506/kkorhonen0506.pdf#search=""Viktor Vladimirov"

"Sitä (suurlähettiläs) Beljakov ei tajunnut. Mies parka sotkeutui Suomen sisäpolitiikan bysanttilaisiin kuvioihin. Hänhän oli tottunut Moskovan selkeään ja railuun peliin"

- Keijo Korhonen -

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu