woto

Kumpi oli ensten, mies vai nainen?? Ei tajuu ei vaik kuinka miettii, hö
296
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

raamatun luomiskertomuksen puolella. Ensin tehtiin Aatami. Sen ei ollut hyvä olla yksin. Sitten siltä otettiin kylkiluu ja siitä tehtiin nainen, Eeva. (Savoksi Ieva)

Hiton hyvin tuo taivaan ukko onnistui. Nättejä ja suloisia ovat, vaikka aina käärmeen omenia ovatkin tyrkyttämässä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


fak kirjoitti:

Kumpi oli ensten, mies vai nainen?? Ei tajuu ei vaik kuinka miettii, hö

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu