Kulttuuriministeri Tanja Saarela lienee ministereidemme nuorimmasta päästä, ellei peräti nuorin? Hänen terveytensä on kuitenkin erittäin heikko ja tehtävät jäävät toistuvasti hoitamatta. Ministerin posti vaikuttaa olevan liian raskas hänen kantaa. Vaalit ovat jo lähellä, joten tuskin näemme enää tässä vaiheessa mitään dramaattisia vaihdoksia, mutta jonkinlainen fyysinen kunto- ja terveystarkastus olisi tulevaisuudessa paikallaan ministeriehdokkaille. Lääkäri voisi evätä liian kevyillä fyysisillä tai psyykkisillä varustetun ehdokkaan jäsenyyden valtioneuvostossa.
Saarelan terveys
individi
7424
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Siis, kysymyshän on aikalisästä ja äänestäjien sympatiasta. Vaivoja tulee ennen vaaleja.Tällä voi missi kiinitää huomiota pois kyvyttömyydestä hoitaa työtään edustajana.
Missi Saarela on ministeriaikoinaan sairastellut toistuvasti.
Edellisen kerran kun Saarela oli julkisuuden pyörityksessä ja uhkasi jäädä tappiolle, sanoin ystävälleni, että lyödäänkö vetoa, että sairauslomalla tämä korjataan ja Saarela saa kansan sympatiat. Toteutui muutamien päivien kuluttua ennustuksestani, jolloin Saarela sairastui vakavasti "mediasaasteesta". Miten sairas lie ollut, mutta vastinetta median kritiikittömästi julkaistavaksi häneltä kyllä virtasi.
Kun mediatähti Saarela joutui tappiolle budjettiriihessä, alkoi taas vimmattu puolustautuminen ja asioiden selittely itselleen parhain. Tälläkin kertaa ennustin, että sairauslomaa alkaa pukata .... ja eilenhän se sitten tiedotettiin.
Kaikki kunnioitus sairauksia kohtaan, sairastuminen on vakava asia, mutta sillä pelaaminenja sympatian kerääminen on vastenmielistä.
Vaaleissa kannattaisi huomata, että ministerin posti ei todellakaan ole heikkokuntoisille, ei psyykkisesti eikä fyysisesti. Muistakaamme tämä.
Vienonen-Karpela-Saarelalla jokainen liike on osa isoa mediapeliä. Nytkin tämä "sairaus" julkistettiin näyttävästi kummassakin iltapäivälehdessä.
Saarela koittaa kääntää huomion jälleen kerran pois omasta substanssin puutteestaan. Tälläkin "sairaudella" valmistaudutaan ensi kevään eduskuntavaaleihin. Saarelan omaan kannattajakuntaan tällainen temppuilu puree.
Jännittää hirveesti että kärähtääkö Tanja taas sairaslomalla Tukholmasta shoppailemasta!!!
Ja taas eilisissä iltapäivälehdissä tehtiin Saarelan vaalikampanjaa. Nyt ko tähti kertoo olevansa oikein supermamma tai jotakin vastaavaa.
Oksettavaa julkisuutta. Voisiko Saarelaa vaatia kertomaan sairauksiensa todelliset syyt ja dignoosit?
Hyvät veljet älkää nyt hitossa kadehtiko Saarelan sairauksia. Ei kenenkään mahanahkaan viiltoa tehdä jos ei ole todella tarve. Hupioperaatioita ei kukaan täysjärkinen mene tekemään. Paitsi ne kauneusleikkaukset...jos nekään.
Jos lehdet kirjoittavat Tanjasta se on lehtien asia.