He porasivat tuonelaan aukon!

Kuoleman jälkeen-otsikko

http://www.terveystieto.info/
4217
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Onhan noita tulivuoren aukkoa ihan lähelläkin,
ettei tarvitse Siberiaan asti lähteä mitään kammon paikkaa hakemaan. Eikös Sisiliassa liene lähin tulivuori joka on toiminnassa. Havaijilla
on toiminnassa olevia tulivuoria, joten terve menoa vaan sinne kuuntelemaan mielikuvitus valituksia. Joten satu meni saunaan laittoi laukun naulaan ja niin edelleen.

Äänestä

uskoa, koska E.G.Whiten sanomia ei saa uskoa, niistä on kovat varoitukset, että ne on saatanasta, yhtä hyvin nämä on vain tavallisen kuolevaisen näkyjä ja voivat olla myös sen omia näkyjään, tai itse pääpettäjästä, olen sitä mieltä asioista, että kaikki pitää koetella Raamatulla, ennekuin lähtee niitä levittelemään ihmisille.

Äänestä
  • ainakaan Adventismiin se on ainakin varmaa se. Melleri on kirjoitellut ennenkin tallaisia
    tarinoita. Ei Melleriin uskova

    Äänestä

  • Ei kuulu kirjoitti:

    ainakaan Adventismiin se on ainakin varmaa se. Melleri on kirjoitellut ennenkin tallaisia
    tarinoita. Ei Melleriin uskova

    Jos meeller puhuu pötyä niin puhut kyllä sinäkin meelleristä, tää vaan on niin tosi.....

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lue linkki kirjoitti:

Kuoleman jälkeen-otsikko

http://www.terveystieto.info/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu