http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1231081
Bush ja Halonen
3
141
Vastaukset
- ..pysyy..
..poissa Suomesta.
Ei tuo mikään ihme ole. Halonen ja KEPU ovat vahvasti USA-vastaisia.
Viime eduskuntavaalien aikaan Anneli Jäätteenmäki osoitti selvästi keskisormea Suomen transatlanttisille suhteille. Samaa on jatkanut mannertenvälinen nahjus Matti Vanhanen.
Toista oli edellisen hallituksen aikaan. Silloiselle pääministerille Paavo Lipposelle järjestyi kyllä tapaaminen George Bushin kanssa Valkoisessa talossa.
KEPU ja demareiden vasemmistosiipi ovat vanhastaan itään kallellaan.- oivahärkönen
... kumppaniensa luona. Ei meillä tarvitsekkaan olla paljon asiaa tuommoiselle Bushille. Jääkäämme odottelemaan USA:han järkevämpää presidenttiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 544776
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1734302- 1303920
- 673912
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans493691Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe793508- 993064
- 542905
- 252726
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p162486