Tulee olemaan mielenkiintoista millaisen kultaisen käden puristuksen arvojohtajamme saa 2. kautensa jälkeen.
Mitään kovin vaativaa tointahan ei Haloselle voida antaa, joten eräs potentiaalinen ja varmasti Haloselle mielekäs työ voisi olla
uutisankkurin paikka Al-Jaheera televisio kanavalla.
Onhan Halosella jo kokemusta kanavalla esiintymisestä.
Onko lukijoilla muita ehdotuksia?
Mitään kovin vaativaa tointahan ei Haloselle voida antaa, joten eräs potentiaalinen ja varmasti Haloselle mielekäs työ voisi olla
uutisankkurin paikka Al-Jaheera televisio kanavalla.
Onhan Halosella jo kokemusta kanavalla esiintymisestä.
Onko lukijoilla muita ehdotuksia?
Vastaukset 18
Vanhimmat
hän varmaan jatkaa valintatalossa ruokaostoksilla tuulipuku yllään niinkuin ennenkin kalliossa, tietysti mies mukana.
mitä väliä vaikka oiski tuulipuku päällä? ookko niitä yksinkertasia pukeutumiseen huomions kiinnittäviä tolloja joille jää sitten vähemmän ymmärrystä itte asioiden päälle?
koittakaa ny tajuta että niien hienojen vaatteittenki alta löytyy ihan sama lihaa, verta, luuta ja läskiä oleva ihminen. vaatteilla (muotimaailma) vain hankitaan ansiotonta arvostusta ihmisten keskuudessa. tollot menee siihen retkuun.
mediat ovat kertonneet niistä kuten seiska muistaakseni tuulipuvusta ja eikös suomalaisetkin ovatkin tuulipukukansa.
Mä olen viaton tässä asiassa.
huomionsa kiinnittävät mediat kertoneet esim. halosen vaatevalinnoista. ja sinäkö meet niiden mediatollojen retkuun ja käytät tuulipuvun pitämistä asiaperusteena?
Sinä se taida ymmärtää, että presidentin virka on EDUSTUKSELLINEN virka.
Olisikohan niin, että olisi tehtävän hoitamisen kannalta eduksi jos ei kulkisi juuttisäkki päällä?
Vinkiksi: katsopa muiden maiden johtajia ja edustajia niin EHKÄ ymmärrät mitä tarkoitan.
suurin osa ihmisistä/ihmiskunnasta on sun kaltasia tolloja, joiden mielestä pukeutumisella on väliä. teidän takiahan koko vaade hyvästä pukeutumisesta on syntynykki.
ku vaatteet ottaa niiltä hienostiki pukeutuvilta ihmisiltä pois, jäljelle jää sama lihaa, verta, luuta, läskiä, hikeä ja mitä muuta oleva ihminen. fiksut ihmiset ymmärtävät kiinnittää huomionsa henkilön esittämiin asioihin, ei vaatetukseen. teiän tollojen takia vaan tämä vaatetukseen huomiointiin keskittyvä kulttuuri pysyy yllä. ja muotimaailma joka hyötyy vaatetusta tärkeänä seikkana pitävien tollojen käyttäytymisestä. muotigurut/-suunnittelijat rahastaa teillä.
että jotain voi toisten asiallinen ja siisti pukeutuminen harmittaa!
Laita kuvasi jonnekin niin saadaan nauraa sinulle.
Voin vain kuvitella miten pukeutuu noin ajatteleva tyyppi :))
muotisuunnittelijat hymistelevät tyytyväisinä, sillä teitähän riittää. ne elää teidän kustannuksella.
mua ei harmita ei niin se että joku pukeutuu hugo bossin pukuun kuin sekään että jollain on tuulipuku päällään. mua vain ihmetyttää että vieläki on näin paljo ihmisiä jotka antaa pukeutumisseikkojen vaikuttaa arviointiinsa ihmisistä. niiden asiakysymysten kannalta kun tunnetusti ei ole olennaista se minkälaiset vaatteet asioista päättäneillä oli.
mutta, muotimaailma ja ihmisten sen perässä juokseminen juontuvat siitä samasta laumakäyttäytymisestä kuin esim. massauskonnotki. laumakäyttäytyminen onkin mitä todennäköisimmin kantalajeiltamme periytyvä piirre. apinoillahan se on elinehto, ihmisellä ei niinkään enää. sitkeässä tuntuvat kuitenkin ne piirteet ihmisessäkin olevan.
prsessan virkahan ei ole vaativa eikö? No miksi sinä et ole ollut ehdokkaana..hyvä palkka ja vähäpätöinen virka
Okei, oletetaan sitten kyseessä olevan vaativa työ.
Koska Halonen ei tee mitään, se tarkoittaa hänen olevan siis pätemätön tai laiska.
Ilmeisesti molempia.
Kerro mitä Halonen on tehnyt?
Viimeksi hankki suuren sulan hattuunsa esiintymällä terroristien omalla teevee-kanavalla, AL-Jaheeralla.
Hienoa hei!
mannerheim terroristi? ketkä niitä terroristeja on? arabit? israelilaiset? suomalaiset kaukopartiosissit?
miten määrittelet terroristin? misä menee raja tavallisen nationalistisen oman valtion ajajan ja terroristin välillä?
Mistä sinä tuon revit????
Ja ajaako Presidentti Halonen muka sotaveteraanien asiaa? Voi olla, mutta ei ainakaan SUOMEN veteraanien asiaa.
Ja jos sinulla on vaikeuksia ymmärtää mikä on muslimiterroristi niin sitten olet niin pihalla, etten voi auttaa.
ne oli kysymyksiä, siis KYSYMYKSIÄ. tiedätkö mikä on KYSYMYS?
nuo kaikki kysymykset tiivistyivät kysymykseen, miten määrittelet terroristin? misä menee raja nationalistisen omaa valtiota ajavan taistelijan ja terroristin välillä? iletko edes määritellyt sitä ittelles? vai toisteletko vain muiden mukana muotisanaa 'terroristi'?
mikä on terroristi, mitä on terrorismi? määrittele, vastaa. se oli KYSYMYS, sinulle ittelles. sinähän se tunnut olevan niin terrorismista perilläkin ku sitä sanaa kerta käytätki. ei pitäs olla vaikeaa sitte tuohonkaan kysymykseen vastata.
en minä oo mitään halosen sotaveteraanien asian ajamisesta puhunu. minä tartuin terrorismin/terroristin määrittelyongelmiin. sulle se ei käyttös perusteella näytä olevan ongelma. ole hyvä, voit sitten varmaan määritelläkin nuo yhtä helposti.
Terroristi on henkilö joka käyttää terrorismia ajaakseen omaa asiaansa.
Terrorismi on vakivaltaa tai sillä uhkailua.
Nykyajan tyypillinen terroriteko on ihmisten tappaminen ja haavoittaminen pommeja räjäyttämällä.
Riittikö vai tehdäänkö katiska rautalangasta?
venäläisille uhan yhdessä saksalaisten kanssa ja käyttivätkin väkivaltaa lähtiessään hyökkäämään rajan taakse. tappaminen on käsittääkseni väkivaltaa.
väkivaltaa ja sillä uhkailua käyttäneet suomalaiset harjoittivat siis määritelmäsi mukaan terrorismia samoin kuin venäläiset talvisodan aikana. kummatkin olivat siis terroristeja. ne tekivät terroritekoja tappamalla ja räjäyttämällä pommeja toistensa tappamiseen ja haavoittamiseen.
sotaveteraanimmekin ovat siis terroristeja määritelmäsi mukaan.
Olet melko tyhmä lähtiessäsi puhumaan sodasta ja terrorismista samassa yhteydessä.
Ymmärrätkö mikä on sotaa?
En viitsi enempää lässyttää kanssasi jos et edes tuota ymmärrä.
taisit ensimmäisen kerran tajuta törmänneesi terrorismin määrittelyongelmaan. nyt sitten olet jo vetäytymässä keskustelusta sivuun toteamalla "En viitsi enempää lässyttää kanssasi". noloa, ja vielä noinkin iäkäs mies.
annoit määritelmät terroristille/-mille:
"Terroristi on henkilö joka käyttää terrorismia ajaakseen omaa asiaansa.
Terrorismi on vakivaltaa tai sillä uhkailua."
noiden pohjalta voidaan todeta niin suomalaisten kuin venäläistenki sotilaiden olleen II maailmansodasa terroristeja.
ahaa, nyt tarvitaankin jo tarkennuksia määritelmiisi. annatko nyt kaiken kattavan terrorismimääritelmän ku ensimmäinen ei pitänytkään kutiansa?
"Ymmärrätkö mikä on sotaa?"
ymmärränhän minä. esim. jatkosodan aikaisia toimia itärajalla kutsutaan sodaksi kuten jo nimestäkin voi päätellä. sinun terrorismimääritelmiesi perusteella jatkosodassa harjoitettiin myös terrorismia puolin ja toisin.
Sovittelijan virkoihin noita voisi helposti laitella mutta se mutta sana.
Haloselle tehtävä voisi olla pidemmän päälle vaikea johtuen hänen "äksystä" luonteestaan joka joskus tulee läpi.
Onhan ikävä tehdä sellaista työtä jonka eteen joutuu esiintymään eikä voi tehdä sitä luonnollisesti.
Joten päädyin jonkun naisasialiikkeen edustajaksi tai jonkin vihreän teeman kuten Al Gore on tehdyt.