W2K ja profiilin koko

Mitkä kaikki asiat vaikuttavat käyttäjäprofiilin kokoon? Eli miten saa pienennettyä tarvittaessa?
2162
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

On siellä profiilin alla paljon ja kaikenlaista, mutta ensimmäinen joka kannattaa käydä muuttamassa on selaimen välimuisti jonnekkin ihan muualle:
Siispä:
Tools->Internet Options->General->Temporary Internet Files->Settings->Move Folder

Äänestä
  • Joillakin sivustoilla neuvotaan tallentamaan asennusohjelma työpöydälle ja käynnistämään se asennus siitä, usein se asennusohjelma jää varmaankin poistamatta jolloin se setup.exe on siellä profiilissa. Tarkista että kaikki työpöydällä olevat kuvakkeet ovat linkkejä eli löytyy se nuolenkuva vasemmasta alakulmasta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Käyttäjä X kirjoitti:

Mitkä kaikki asiat vaikuttavat käyttäjäprofiilin kokoon? Eli miten saa pienennettyä tarvittaessa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu