Kovasti oli säälittävää anarkistien esiintyminen Helsingissä. Kyllä pitäisi ensin hiukan kouluttautua, jos meinaa poliiseille pärjätä. Lihasta ja taktiikkaa, siitä se lähtee.
Amatöörit
Kumouksellinen
2206
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ilmeisesti anarkistin täytyy olla kehonrakentaja. Eikä sellainen päämäärätön pyöriminen museon nurkilla kovin vakuuttavalta vaikuta. Sekään ei ilmeisesti ole mitään järkitouhua, että toistuvasti kieltäytyy kutsunnoista eikä kykene selvittämään asioitaan puhumalla. Suomessa saa äänensä kuuluviin jos haluaa. Eilisillä anarkisteilla vain ei ole mitään sanottavaa.
Et vain ole kuunnelut mitä asiaa kansamme itse itsensä nimittämällä älymystöllä on. Hehän sanovat esimerkiksi seuraavaa: natsi, vittu, kyttä on vitun natsi, vittu, poliisivaltio, natsi, provosoidun, natsi, vittu, natsipaska, natsikyttä, vittu.