Olen lukenut david wilkersonin kirjaa. Hän sai vuonna 1973 näyn tulevaisuuden tapahtumista. Uskokaa minua kun olen lukenut sen kirjan. Sitä lukiessani huomasin että monet hänen näyssään olevat asiat ovat jo toteutuneet.Esimerkiksi nämä ilmaston muutokset ja luonnon katastrofit, ja lukuiset muut asiat. Tämä on rohkaisu uskoville ja vakava varoitus niille jotka vielä eivät ole ottaneet jeesusta vastaan.Kirjan nimi on näky.Osta ja lue.
lopunajan merkit
näky
101358
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Englanninkielinen OPEN -sana osittain purettuna:
LEARN, THE DOOR IN MY NAME, A MAN WHO MY TRUTH KNOW IMA(LA) OPEN, IN THE NAME OF (NAMED BY) ISA AND IMA(LA).
OPEN ja OPIN on muuten sillä tasolla sama. Samalla tavalla NIMI ja NAME on sama. MINÄ on sama kuin ME joka laisutaan "MI". NÄ joutaa pois koska SEI TSE MÄN on NÄM ESTE IES.
Tätä kieltä ei ole muuten mikään Mikael Agrcola kehittänyt:
http://www.suomalaiset.org/cgi-bin/kieligenetiikka/english/sivu.pl?nayta=alphaandomega4u&linkit=lingualgeneticslinkit
kun sanon että antakaa rahanne mulle uskokaa jo pliiiis.!! mua......pliiis
Mielestäni ko kirja ei ole mikään näky kirja. Kuka tahansa pystyisi kirjoittamaan samanlaisen luettuaan ilmestyskirjan. Wilkerson on päätellyt mitä ilmestyskirjan "kuvakieli" tarkoittaa ja pistänyt sen kirjaan. Rahastus mielessä tehty kirja! En suosittele!
Aika on tärkeä tekijä. Historiassa "näkijöitä" on ollut useita, ja näyt ovat enemmän tai vähemmän poikkeavia toisistaan. Pidän itsestäänselvyytenä että IMmeisellä on kyky "nähdä", mutta ne näyt ei koske kaikkia, vain häntä itseään. Se mitä "näkee", sitä saamaan pitää kun opettaa väärin.
Jos pelkäät,että rahat menisivät jollekkin riistäjä saarnaajalle, mene kirjastoon ja lainaa ilmaiseksi.
Suosittelen myös jokaista lukemaan kyseisen kirjan, (vaikka Raamattu on sitäki parempi), ilman pelkurimaista asennetta hokien lukiessa itselleen kokoajan "ei ole totta, ei voi pitää paikkaansa,... ...ei ole totta, ei voi pitää paikkaansa... ...".
samna kirjan ja profetiapalstalla käsiteltiin ja kristityt kyllä tietävät tämän olevan totta..
Siunausta..
..niinkuin muukin ko. herran tuotanto. Lakihenkistä ja huumorintajutonta hengellisyyteen naamioitua pelottelua, joka ei saa kuin ahdistusta aikaiseksi. En suosittele kenellekään. Lukekaa mieluummin Saara Karppisen "Ahtaasta uskosta avarammalle" tai esim. Erkki Lemisen tuotantoa, jos haluatte hyvää hengellistä kirjallisuutta.
nuota ennustajia 1973 oli imastonmuutokset jo selvästi nähtävissä EI hän nähny mitään näkyjä hän vain ajatteli LOOGISESTI asioita.Uskokaa nyt hyvät ihmiset niitä näkiöitä ja ihmeparantajia on mailmansivun. esimerkiksi Ylivainio oli yksi räikeimpiä "rahastajia"
Näitä päättelijöitä on nykyään tosi paljon. Näyt yleensä aika epätarkkoja ja symboolisia.Tais olla Daniel ainut näkijä (kuningas kysyi, et sano ensin mitä unta näin ja sen jälkeen selitys siihen). Ilman näkemisen kykyä ei olis onnistunu.
2004-2006 n.k. peto paljastetaan
2007 se paljastaa kasvonsa ( SEI (7) TSE ( "se", [Z]>ÅÄÖ ) MÄN ( "män" ) NÄM ESTE IES ( "näiden juurtuminen estä" )
http://www.suomalaiset.org/cgi-bin/kieligenetiikka/sivu.pl?nayta=antikristus&linkit=tietouslinkit