Suomesta maailman kaatopaikka?

3249
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Me teemme kaikkemme, jotta Suomi kehittyisi lähemmäksi kohti globaalia ihannetta.

Me teemme kaikkemme, jotta Suomi pystyisi toteuttamaan unelmansa muuttuvassa maailmassa.

Me teemme kaikkemme, että saisimme elää yhtenäisessä Euroopassa ja päättää asioista yhdessä muiden kanssa.

Äänestä
  • Ruotsalaiset perustavat kultakaivoksia Suomeen. Suomalaiset kun eivät itse kykene muuhun kuin rasvaamaan peräaukkonsa pyydettäessä. Kiitokseksi pari sataa onnellista pääsee palkkaorjaksi. Ranskalaiset tutkivat, josko Suomeen voisi perustaa uraanikaivoksia. Jätteiden säilytyspaikathan on jo valmiiksi katsottu. Riittävät sitten varmaankin koko EU alueen ydinvoimaloiden jätteille.

    Äänestä

johtaa valtakuntaa.Kuten kaikki tietävät,niin tämä maailmanlaajuinen mafia sai vallan maailmansodan jälkeen.Kaikki on Aatun syytä,se hemmo antoi lähtösysäyksen tälle touhulle.Nämä porukat,jotka itse asuvat muualla,eivät välitä tippaakaan muiden elämästä.Ne ovat elukoita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kuka haluaa? kirjoitti:

http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=500000000000002&conference=664&posting=22000000019432051

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu