Tässä paras ja kattavin atikkeli aiheesta. Todistaa yhä voimakkaamin, että tuollainen romahtaminen on mahdollinen vain tarkan räjähdysainepurkamisen tuloksena. Kumpikin torneista, niin sileästi ja tasaisesti alas toinen niistä alle tunnissa. Vain koska yksi lentokone lensi tornin yläosaan. Ja entäpä WTC 7? Juttu on jo täysin mahdoton. Tornissa oli jostain syystä pientä tulipaloa, mutta yhtäkkiä se tuli äärimmäisen tasaisesti alas, jopa tasaisemmin kuin isoveljensä. Ja siihen ei edes lentänyt lentokonetta!(joka ei sekään riitä romahduttamaan)
ELI siis, lukaispaa asiaa tuosta linkistä ja ymmärtäkää että WTC-rakennukset purettiin.
http://www.saunalahti.fi/wtc2001/sortuminen.htm#WTC-7
Miksi WTC:n tornit romahtivat?
7
610
Vastaukset
- EI HÖRHÖJÄ TÄNNE..
EI HÖRHÖJÄ TÄNNE..
- sitten ja anna
ihmisten keskustella rauhassa,kyrpä.
- Suonikas Jomppe
Miksi, jos kerran ihmisuhreilla ei ole väliä, räjäyttäneet niin että tornit kaatuisivat? Jos taas oli, niin miksi eivät feikanneet jotain vähemmän ihmisuhreja vaativaa kohdetta? Tai räjäyttäneet niitä kun olivat täysin/lähes tyhjiä? Miksi tehdä noin monimutkainen systeemi kun homman olisi voinut tehdä huomattavasti vähemmillä riskeillä ja samalla lopputuloksella?
En kaipaa mitään: taloissa oli asbestia ja näin niiden purkaminen oli halpaa, samalla hinnalla saatiin lähteä sotimaan. Tarina, juonenkäänteet ja "todisteet" ovat salaliittoteoriassa naurettavia.
Nyt meuhkataan että miksi oli kiire siivota jäljet:1. Kukaan tuskin uskoi että jotkut heinäpäät alkavat tästäkin salaliittoa rakentamaan, 2. Pelastustyöt, vaikkakin toivottomat olivat ensisijalla, 3.Kaupungin siivoamisella oli kiire koska se pöly ja jäte olisi muuten sekoittanut koko kaupunkia loputtomiin (se olisi ollut rättiterroristeille vielä suurempi voitto). Eli kerro koko juoni, tekijät ja miten se toteutettiin tänne, yhtään salaliitto juoni ja näin se tehtiin kirjoitusta ei ole tullut. WTC 7 todennäköisesti räjäytettiin hallitusti.
Rakennus ei yksinkertaisesti voi pudota noin kauniisti nippuun jos se olisi sortunut.
Ja eikö kyseisen pilvenpiirtäjien omistaja sanonut että WTC 7 purettiin hallitusti?- mutta eihän se vrallista
totuutta miksikään muuta ja vaikka panostaminen veisi kaksikin viikoa tuon kokoiselta rakennukselta.
- Se meni
mutta eihän se vrallista kirjoitti:
totuutta miksikään muuta ja vaikka panostaminen veisi kaksikin viikoa tuon kokoiselta rakennukselta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.4863842Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek152886Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2792178Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia4502028Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.841374- 1561291
Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel631158- 811065
- 561029
Rakennetaanko yhdessä?
Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä411028