Miksi WTC:n tornit romahtivat?

...

Tässä paras ja kattavin atikkeli aiheesta. Todistaa yhä voimakkaamin, että tuollainen romahtaminen on mahdollinen vain tarkan räjähdysainepurkamisen tuloksena. Kumpikin torneista, niin sileästi ja tasaisesti alas toinen niistä alle tunnissa. Vain koska yksi lentokone lensi tornin yläosaan. Ja entäpä WTC 7? Juttu on jo täysin mahdoton. Tornissa oli jostain syystä pientä tulipaloa, mutta yhtäkkiä se tuli äärimmäisen tasaisesti alas, jopa tasaisemmin kuin isoveljensä. Ja siihen ei edes lentänyt lentokonetta!(joka ei sekään riitä romahduttamaan)



ELI siis, lukaispaa asiaa tuosta linkistä ja ymmärtäkää että WTC-rakennukset purettiin.

http://www.saunalahti.fi/wtc2001/sortuminen.htm#WTC-7

7

619

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • EI HÖRHÖJÄ TÄNNE..

      EI HÖRHÖJÄ TÄNNE..

      • sitten ja anna

        ihmisten keskustella rauhassa,kyrpä.


    • Suonikas Jomppe

      Miksi, jos kerran ihmisuhreilla ei ole väliä, räjäyttäneet niin että tornit kaatuisivat? Jos taas oli, niin miksi eivät feikanneet jotain vähemmän ihmisuhreja vaativaa kohdetta? Tai räjäyttäneet niitä kun olivat täysin/lähes tyhjiä? Miksi tehdä noin monimutkainen systeemi kun homman olisi voinut tehdä huomattavasti vähemmillä riskeillä ja samalla lopputuloksella?
      En kaipaa mitään: taloissa oli asbestia ja näin niiden purkaminen oli halpaa, samalla hinnalla saatiin lähteä sotimaan. Tarina, juonenkäänteet ja "todisteet" ovat salaliittoteoriassa naurettavia.
      Nyt meuhkataan että miksi oli kiire siivota jäljet:1. Kukaan tuskin uskoi että jotkut heinäpäät alkavat tästäkin salaliittoa rakentamaan, 2. Pelastustyöt, vaikkakin toivottomat olivat ensisijalla, 3.Kaupungin siivoamisella oli kiire koska se pöly ja jäte olisi muuten sekoittanut koko kaupunkia loputtomiin (se olisi ollut rättiterroristeille vielä suurempi voitto). Eli kerro koko juoni, tekijät ja miten se toteutettiin tänne, yhtään salaliitto juoni ja näin se tehtiin kirjoitusta ei ole tullut.

    • WTC 7 todennäköisesti räjäytettiin hallitusti.
      Rakennus ei yksinkertaisesti voi pudota noin kauniisti nippuun jos se olisi sortunut.

      Ja eikö kyseisen pilvenpiirtäjien omistaja sanonut että WTC 7 purettiin hallitusti?

      • mutta eihän se vrallista

        totuutta miksikään muuta ja vaikka panostaminen veisi kaksikin viikoa tuon kokoiselta rakennukselta.


      • Se meni
        mutta eihän se vrallista kirjoitti:

        totuutta miksikään muuta ja vaikka panostaminen veisi kaksikin viikoa tuon kokoiselta rakennukselta.

        http://vincentdunn.com/wtc.html


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella

      Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne
      Maailman menoa
      20
      2297
    2. Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle

      Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv
      Maailman menoa
      43
      2165
    3. Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?

      "Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k
      Maailman menoa
      64
      1693
    4. Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua

      Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle
      Maailman menoa
      194
      1667
    5. Kokoomus on Suomen kommunistisin puolue

      "Hallituksessa on erimielisyyttä siitä, kuinka suuri osa veronkiristyksestä hyvitetään datakeskuksille uudella erillisel
      Maailman menoa
      81
      1618
    6. Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.

      Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.
      Joensuu
      52
      1512
    7. Nainen rakas

      Mulle on alkanut tulla sellainen olo että meistä tulee ehkä pariskunta vielä 😌
      Ikävä
      113
      1470
    8. Pyyntö Teelle

      Voisitko nyt vaan ystävällisesti laittaa viestin?
      Ikävä
      83
      1149
    9. Martina haluaa tasoisensa miehen

      Seiskassa juttu minkälaisen miehen Martina haluaa. Kumppanin pitää tuoda hänen herkkyytensä ja vahvuutensa esiin sekä ol
      Kotimaiset julkkisjuorut
      240
      1027
    10. Voi ei! Katja Ståhl joutui sairaalaan - Syynä tämä vitsaus - Koskettava päivitys sairaalasängystä

      Pikaista paranemista, Katja! Katja Ståhl on kertonut somessa joutuneensa sisään sairaalaan. Lue lisää: https://www.suom
      Suomalaiset julkkikset
      21
      905
    Aihe