Heitäkö äänestät?

"Ainut paha juttu oli se, että yhdenkään rääsyläispunikkiluuserin kallo ei ilmeisesti hajonnut eli sitä pamppua ensi kerralla reilummin vaan..."

- Kokoomus

Hekö edustavat jotain sivistystä?
9275
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

-Anarkisti mielenosoittajat ja riehujat.
Hekö edustavat jotain sivistystä?
Heitäkö haluaisit johtamaan maata ja demokratiaa?
Demokratia tuo nimittäin myös vastuun ja sitä tällä porukalla ei ole

Äänestä

..tuhota keskustan ikkunoita ja poltaa autoja, tulipalojen leviäminen keskustassa lähesvarmaa, anarkistit etukäteen ilmoittivat, mitä tekevät, he olisivat voineet saada aikaan tilanteen, jossa kokous olisi pitänyt perua tai jopa vahingoittaa kokousvieraita, esim. tulen massiivisella leviämisellä. Montako ruumista olisi tullut? satojen miljoonien riski?

Äänestämme aina ja ikuisesti rehtiä poliisimiehiä ja naisia, jotka suojelevat meitä kaikenmaailman, jos haluat, niin punikkipaskiaisilta.....ja tottakai he kaikki ovat kokoomuslaisia!! hienoa pojat!!

Äänestä

Kokoomus on sivistyspuolue. Oikeisto on aina ollut sivistyksen alku ja lähde.

Äänestä
  • Muistele kansalaissotaa tai kokoomuslaisille se kaiketi oli vapaussota. Ja niistä kauheista "punikeista" toden teolla vapauduitte, yrititte ainakin vapautua, sivistyneesti teloittamalla ja tappamalla vankileireillä nälkään ja tauteihin. Viime sodissa yrititte olla niin sivistyneitä ja viedä aatteitanne itään todella sivistyneen kaverinne, Hitlerin avustuksella ja harjoititte aatteenne sisäänajoa esim. Äänislinnan, jonka nimi jostain kumman syystä muutettiin myöhemmin, keskitysleireillä kevyellä kenttäruoskimisellakin ja teloituksilla!

    Äänestä

  • Eiransta päivää kirjoitti:

    Muistele kansalaissotaa tai kokoomuslaisille se kaiketi oli vapaussota. Ja niistä kauheista "punikeista" toden teolla vapauduitte, yrititte ainakin vapautua, sivistyneesti teloittamalla ja tappamalla vankileireillä nälkään ja tauteihin. Viime sodissa yrititte olla niin sivistyneitä ja viedä aatteitanne itään todella sivistyneen kaverinne, Hitlerin avustuksella ja harjoititte aatteenne sisäänajoa esim. Äänislinnan, jonka nimi jostain kumman syystä muutettiin myöhemmin, keskitysleireillä kevyellä kenttäruoskimisellakin ja teloituksilla!

    Ohessa oikeistolaista sivistystä!

    http://www.sosialismi.net/kuvat/kuvia/TammisaariPunavank.jpg

    Äänestä

  • niin minäkin "nuorempana"

    Äänestä

Nostaako fasismi kokoomuksessa päätään? Minä äänestän itsenäisyyden ja kansanvallan palauttamisen puolesta eli itsenäisyyspuoluetta. Eiköhän sinunkin ole syytä miettiä ja harkita asioita.

Äänestä
  • Toivottavasti jokainen kokoomuslainen, oletettavasti olet sitä jäsen/äänestäjä, ajattelisi laillasi - järkevästi, niin kiistaasioistakin voidaan keskustella ja se on ainoa tie - politiikantie - jolla tätä maata rakennetaan.

    Äänestä

  • Eiransta päivää kirjoitti:

    Toivottavasti jokainen kokoomuslainen, oletettavasti olet sitä jäsen/äänestäjä, ajattelisi laillasi - järkevästi, niin kiistaasioistakin voidaan keskustella ja se on ainoa tie - politiikantie - jolla tätä maata rakennetaan.

    Kokoomuslaiset on takinkääntäjiä. Ja sotahulluja, jotka ei itse uskalla rintamalle lähteä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


................... kirjoitti:

"Ainut paha juttu oli se, että yhdenkään rääsyläispunikkiluuserin kallo ei ilmeisesti hajonnut eli sitä pamppua ensi kerralla reilummin vaan..."

- Kokoomus

Hekö edustavat jotain sivistystä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu