Poliisin kanssa

Poliisi ei ole oikea leikkikaveri, ettekö te anarkistit ymmärrä tätä?
5257
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

poliisilla on nykyään isot pamput, jotka tulee käyttökuntoon hetkessä. ei sinne pienen vehkeen kanssa kannata mennä heilumaan, toiseksi jää varmasti!

Äänestä
  • Ei heidän kanssaan kukaan jaksa leikkiä.

    Äänestä

  • Eli jos poliisi tulee hyppimään nenillesi niin ei muuta kun otat siitä niska perse otteen ja kannat puun oksalle rauhoittumaan.

    Äänestä

  • Rampo. kirjoitti:

    Eli jos poliisi tulee hyppimään nenillesi niin ei muuta kun otat siitä niska perse otteen ja kannat puun oksalle rauhoittumaan.

    nälissään!!!!

    Äänestä

  • Rampo. kirjoitti:

    Eli jos poliisi tulee hyppimään nenillesi niin ei muuta kun otat siitä niska perse otteen ja kannat puun oksalle rauhoittumaan.

    Entä jos se poliisi on täydessä mellakkavarustuksessa oleva kaksimetrinen ja 150-kiloinen hormonibroileri, joka harrastaa vapaa-aikanaan nyrkkeilyn lisäksi shootfightingia ja krav magaa?

    Lisätään vielä tukeva pamppu yhteen käteen ja suu vaahdossa rähisevä mielipuolinen schäfer narun päähän toiseen käteen. (Tämä schäfer on tottakai koulutettu hyökkäämään suoraan nivusiin ja pitämään kiinni ainakin niin kauan kunnes kohde pyörtyy.)

    Myönnän tämän olevan ääriesimerkki, mutta toin vain esille sen seikan, että niska-perseote toimii vain ihmisiin, ei örkkeihin. (Ellei ole itse vielä isompi örkki.)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei leikitä >:( kirjoitti:

Poliisi ei ole oikea leikkikaveri, ettekö te anarkistit ymmärrä tätä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu