"Hattu pois päästä naiset",,,täällä toimitetaan pyhiä menoja, ei ole ihme kun pakkovallalla perustettu valtio Israel, joka huonosta omasta tunnosta niiden taholta jotka eivät itse tuohon omantunnon huonontamiseen osallistuneet hunontavat sitä nyt kun ikuinen taistelu hiekasta ja suolaisesta kuolleesta pälätäköstä jatkuu.
Miksi ei karjalaa annettasi israelilaisille, olisi kameleillakin enemmän purtavaa kuin santalaaksossa ja venjän juutalaistet psisivät omille konnuilleen.?
Miksi ei karjalaa annettasi israelilaisille, olisi kameleillakin enemmän purtavaa kuin santalaaksossa ja venjän juutalaistet psisivät omille konnuilleen.?
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kyllä Yhdysvalloista, Israelin toimien rahoittajasta löytyisi tilaa perustaa siirtokuntia. Siirrettäköön sinne, niin tilanne rauhottuisi huomattavasti.
Se on ainut kestävä ratkaisu niiden kulmien rauhoittamiseksi ja ikuisen sota-tilan lopettamiseksi.
Saa antaa minun puolestani, mitä sitten lienee paikallisilla sanomista. Mutta onhan siellä kai tyhjää tilaa, joten menkööt sinne sekaan vaan.
Tällaiset kirjoitukset osoittavat, ettei ole tietoa, mitä Lähi-Idässä tapahtuu. Kerätään tietoja joistakin yksityiskohdista ja muodostetaan niiden pohjalta käsityksiä.
Israelin suhteen on tiedettävä se todellinen tausta, muuten vedetään vääriä johtopäätöksiä.
Eräs lyhyt kuvaus näistä taustoista on linkissä:
Lyhyesti Israelista http://www.lindellnet.net/iasema.html