Herrasväen

Kyl poliisi joutuu koville kun herrojen pentu-
jen harrastus pilattiin. Kyk ensin olis pitänyt
odotella särkyviä ikkunoita ja muuta tuhoa liik-
keissä. Pitäisihän yhteiskunnan sallia jotain
kivaa viihdettä lapsukaisille, kun kukaan ei
järkkää niille mitään kivaa.
1116
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

halua,et kukaan mun veromarkoilla leikkii, ainakaan aikuinen tai nuorikaan enää.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Kultamunien kirjoitti:

Kyl poliisi joutuu koville kun herrojen pentu-
jen harrastus pilattiin. Kyk ensin olis pitänyt
odotella särkyviä ikkunoita ja muuta tuhoa liik-
keissä. Pitäisihän yhteiskunnan sallia jotain
kivaa viihdettä lapsukaisille, kun kukaan ei
järkkää niille mitään kivaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu