Onnea oli voittaa Lotossa!

-Onnentyttö-

Minäpä voitin Lotossa lauantaina 7 oikein Oulussa!!! Saa onnitella!! Työtön olen, että tarpeeseen tuli ja vaikka elämä sekasin onkin, niin en aio ylpistyä! Anonyyminä säilyä tahron kans. Elämä o ihanaa! Eipä sillä terveyttä voi ostaa, mutta paljohan se raha muutoin mahollistaa ja aionkin nauttia onnen kantamoisesta.:)

11

1173

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • santa claus

      Mutta muista että jotkut ovat onnistuneet "hukkaamaan" lottovoitonkin ja jääneet vielä velkaa ...

    • Onni

      En mä rahoista välitä, mutta tuollainen työtön tyttönen saisi mut taatusti onnelliseksi.
      Lähetkö treffeille?

      • Onni

        Työtön siksi, kun mäkin olen työtön, olis paljon yhteistä aikaa, voitais maailmaa kiertää, taloa laittaa. Eikä olisi työt kummallakaan sotkemassa.


    • Savosta onnea

      Oikein paljon onnea voitostasi.Varmaan on oikeaan osoitteeseen tullut.En kadehdi,sillä mielestäni jokaisella vähävaraisella olisi oikeus kerran elämässään nauttia,edes siitä,mitä rahalla saa,ettei se olisi aina rikkaiden yksinoikeus.Tiedän,ettei rahalla saa terveyttä,ehkä kuitenkin tuo mahdollisuuden hoidattaa itseänsä..sairaskuluista piittaamatta.Ilon ja onnen täyteisiä päiviä sinulle.

      • -Onnentyttö-

        Kiva, että ihmiset ovat valmiita jakamaan toisen tuntemattoman ilon ja vieläpä raha-asiassa, mikä usein aiheuttaa vain kateutta ja katkeruutta, joka on kuitenkin vain oman energian tuhlausta ja aivan turhaa. Mikä tulee työllä tai tuurilla, niin se o meitin kaikkien tavoitettavissa eix jee?


      • lottounelmissas
        -Onnentyttö- kirjoitti:

        Kiva, että ihmiset ovat valmiita jakamaan toisen tuntemattoman ilon ja vieläpä raha-asiassa, mikä usein aiheuttaa vain kateutta ja katkeruutta, joka on kuitenkin vain oman energian tuhlausta ja aivan turhaa. Mikä tulee työllä tai tuurilla, niin se o meitin kaikkien tavoitettavissa eix jee?

        Etkä lottoilisi yhteiskunnan varoilla ja provoilisi täällä. Aidoilla lotto-oikeinseitsemän-ihmisillä on muut humpuukit mielessä, ei ne nettiin ehätä voitosta kerskumaan. Ne on jo matkalla lasvekaan tuplaamaan voittoaan.


    • Sinulle!!!!!!

      Ja nautihan mitä kaikkea voit nyt toteuttaa elämässäsi:)

      Olen iloinen puolestasi,joskin toivon että minuakin joskus onni potkaisisi:)

      Jääpähän nähtäväksi,mutta ONNITTELUT Sinulle

    • Onnentytölle

      Terveyttä ei voi ostaa,mutta kalliista saattohoitokodista viimeinen petipaikka mahdollistuu.
      Onnea vielä kerran.

    • Sarie

      Onnittelut! Saanko kysyä, tuliko ihan muutamalla rivillä vai jollain järjestelmällä?

      • -Onnentyttö-

        Koneen arpomana ja vain 3 oli riviä, mutta yksihän se jo riittää...:-)Kävin juuri varaamassa matkan Pariisiin, ostin kauan haaveilemani taulun ja shoppasinpa vaatteita ihan enemmälti. Tuntuu ihan epätodelliselta, mut aikaa on ihan niinku ennenkin olta tiäl keskustelupalstoilla ja mies käy töis kuin ei mitään. Ei tahdota tehdä tästä huomiota herättäävää numerota ja niin on hyvä.


    • Onnea!

      Onneksi olkoon voitosta, itsekin ahkerasti lottoan ja aina tovioa riittää, vaikkei vielä osuma olekaan tullut.

      Jos teette huono-osaisille lahjoituksia niin muistakaa minut. :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      62
      1198
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      42
      901
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      335
      685
    4. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      51
      651
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      116
      636
    6. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      628
    7. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      93
      610
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      605
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      582
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      564
    Aihe