Nimi David Icke.
Laittaako minkälaisia kelloja soimaan?
Jos, niin mitä?
David Icke v/s Texe Marrs?
Laittaako minkälaisia kelloja soimaan?
Jos, niin mitä?
David Icke v/s Texe Marrs?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
David Icke puhuu aika pitkälle samaa kuin Alex Jones ja Texe Marrs. David Icken tutkimuksissa on vain ollut lisänä tuommoinen asia että Rockefellerit ja muutamat muut aivan tuon "systeemin" huipulla olevat henkilöt olisivatkin transdimensionaalisia olentoja joiden oikea olomuoto on liskomainen muoto mutta he pystyvät vaihtaa olomuotoansa.
Eli siis jos seuraat sitä mihin on olemassa todisteet niin sillon enemmistö Icken puheista on ihan todistettavasti totta, Rothschild pankkisuvun historia ja muut asiat mistä hän puhuu. Ainoa on tuo liskolisä jonka avulla valitettavan moni ihminen jättää kokonaan tutkimatta David Ickeä. Ja useat muut haukkuvat häntä.
David Icke on myös kirjoittanut paljon tästä maailmasta missä me olemme. Esimerkiksi mitenkä ihmiset aiheuttavat erilaisilla tunnetiloilla erilaisia vaikutuksia muihin ihmisiin vaikka muut ihmiset eivät tietäisi noista olotiloista elikkä hän on puhunut mitenkä ihmisissä värähtelee jokin asia erilailla eri olotiloissa ja siksi monesti ihmiset tuntevat ja vaistoavat toistensa olotilat. Hän myös on kertonut joitakin tieteellisiä tutkimuksia noiden lisäksi joissakin kirjoissa/leffoissa.
Hän myös sanoi hyvin kehittävästi että ihminen on lopulta tietoisuus biologisessa koneessa ja jos joku kysyy kuka sinä olet niin mietippä jos siihen vastaa että olen universaalinen tietoinen olento ihmiskehossa. Elikkä jos haluat hyviä kirjoja niin eti David Icken kirjoja liittyen näihin "filosofiaalisiin" juttuihin.
Hän toisinkuin monet on yrittänyt myös tieteellisesti selittää että miksi noin on. Eli ei ihan huuhaata.
Jos joku tähän threadiin haukkuu David Ickeä hulluksi liskomieheksi niin voi vain sanoa että hän ei ole varttia enempää lukenu hänen artikkeleita. David Icke on muunmuassa ollut Alex Jonesin radio-ohjelmassa ja heillä on aika samanlainen näkökanta näihin kaikkin muihin kuin liskoasioihin.
Loppuun vielä yksi hyvä video häneltä, yli 6h kolmessa osassa.
Secrets of the Matrix
Kannattaa kattoa koska jos et katso niin saattaa menettää jotain jännää tietoa mikä olisi kiva tietää..
osa 1: http://video.google.com/videoplay?docid=-1788098500928248111&q=david icke secret matrix
osa 2: http://video.google.com/videoplay?docid=868482147553055155&q=david icke secret matrix
osa 3: http://video.google.com/videoplay?docid=6360955016636833908&q=david icke secret matrix
Hienoa! Kiitos vastauksestasi!
Ikävä kyllä minulla ei kunnolla toimi nuo videoviritelmät ja tähän aikaan vuorokaudesta en voi niitä naapurin vuoksi edes katsoakaan.
Mutta kysyisin sinulta: Mikä David Icke'n kirjoista olisi ikään kuin kätevä ja avainteos miehen tuotantoon tutustumiseen? Siis, jonkinlainen David Icke for The Beginners -pohjalta?
Texe Marrs on kyllä nyt hänen kirjan luettuani ihan OK, mutta jotenkin siinä sotkeentuu liikaa tuo uskonnon korostus kokonaiskuvaan. Samoin se, että hän on kovin USA-keskeinen - kuten Jenkit usein ovat.
Mutta olisi mielenkiintoista tutustua David Icke'n kirjallisuuteen. Mistä aloittaa?
näitä kirjoja suomeksi kirjoitettu?
Mutta olisi mielenkiintoista tutustua David Icke'n kirjallisuuteen. Mistä aloittaa?
--
Aloita lainaamalla/lahjoittamalla rahaa.
--
We need a short-term loan or loans to reprint David's books, which are about to run out.
CLICK HERE FOR DETAILS
Ikävä kyllä vastaus on: ei.
Ei suomen kielellä mitään Todellista Tietoa ole saatavilla. Koko kansa on niin hyvin saippuaoopperoilla ja rallikuskiuutisilla pimennetty, että.
Varsinanen kansa, joka pimeydessä vaeltaa.
Surullista - mutta totta.