Katsoin eilen tuon WTC jutun telkkarista,ja siinä kävi selkeästi ilmi ettei mitään salaliittoa ole olemassa.Palomiesten puheet omista sairauksista,ja työkaverien menettämisistä olivat totista kuultavaa.Mutta ei sanaakaan salaliitosta,minifuusiopommeista,oudoista mustapukuisista miehista palopaikalla eikä ihmetelty pölyn(pulveri) määrää.
Hörhöt on häviämässä jutun
kal007
11526
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
koostanut elokuvaa leikkauspöydän ääressä?
Noinhan se on ja monet palomiehet/omaiset uskovat salaliittoon tai johonkin sen tapaiseen.
On harmi, että ihmisten päät yritetään täyttää paskalla(big brotherit/survivor ym.) jolloin järkevää ja selkeää ajattelua ei tunnu löytyvän. Viisi vuotta se on kestänyt, mutta onneksi nyt ihmiset tuntuvat heräävän.
Toivottavasti myös Suomessa uskalletaan puhua asiasta enemmän. Dokumenttia vain televisioon. Press for Truth olisi hyvä näyttää.
Se ei todista mitään. Kyllähän he ihmettelivät, että miksi muistomerkkiä ei ole.
Dokumentti oli aika neutraali itse asiassa. Suomennos puhui liikaa terrorista.
teoreetikot alkaa sotkeutumaan omaan näppäryyteensä. Tapahtuipa lähes mitä tahansa haetaan tai jopa toivotaan salaliittoa.
toivo mitään salaliittoja. Ne ovat täysin väärin. Minua suututtaa maailman kierous, josta tavalliset ihmiset joutuvat kärsimään. Itse olen Yhdysvaltojen kansan puolella.
Tässä alkuperäinen dokumentti. Voit verrata mitäs kaikkea palomiesten näkemään ja kertomaa oli karsittu pois... hurjaa hommaa...
http://video.google.com/videoplay?docid=1231431534983113985
Tämäkin keskustelu oli leikattu pois:
http://video.google.com/videoplay?docid=2032865563019209801
uudestaan ja siitä sitten monesko osa oli kyseessä. tuo sinun linkki ei todella ole alkuperäinen
Mistä ne syöpä tapaukset johtuu? Asbesti vaikuttaa pitkällä aikavälillä 20-50 vuotta ja siitä ei voi saada ns. yliannostusta, ja tutkimuksissa on sanottu, että palomiehillä ja raivaajilla voi about 30 vuoden päästä olla odotettavissa seuraukset. Mutta miksi siis jo nyt?
En muista että dokumentissa olisi puhuttu syövästä vaan muista kivipölyn ja savun keuhkoille aiheuttamasta sairauksita. Vai puhuttiinko?
Lehdessä muistan lukeneeni, että useimpiakin syöpätapauksia olis ollu näillä alueilla olleilla.
Sä olet se hörhö - unohtuiko...?`