Lukekaa ihmeessä iltalehden tämän päivän artikkeli "kolmen kerroksen pukeutumisesta".
Eikö helsingissä todellakaan osata pukeutua kelin mukaan vai mistä helvetistä johtuu että helsinkiläiset paleltuvat herkimmin suomessa....?
Vai onko helsinki suomen kylmin paikka!!! :D
Eikö helsingissä todellakaan osata pukeutua kelin mukaan vai mistä helvetistä johtuu että helsinkiläiset paleltuvat herkimmin suomessa....?
Vai onko helsinki suomen kylmin paikka!!! :D
Vastaukset 3
Vanhimmat
eipä ne oo tainnu sellasesta kuullakkaan ;)
ensinnäkin kun tämän hetken muoti on sitä, et napa pitää näkyä, niin eihän sitä voi panna vaatetta liikaa.
mitä noihin etelän ihmisiin tulee, niin niille pitää tehdä lehteen tai telkkariin juttua ennenku ne osaa mitään tehä.
joo, napa pitää näkyä. Ja mikä tärkeintä, sitä ässää pitää sössöttää taukoamatta. Tämmöistä siellä "sivistyksen kehdossa" elämä on. Eipä käy kateeksi, ei..
En tiedä mitä artikkelia oot lukenu, mutta meikäläinen aikoo ainakin pärjätä koko talven ilman mamiksia. Oon ollut hiihtämässä ja pyöräilemässä uinnin jälkeen ja pelkät lyhyet kalsarit ja goretuulihousut riittää.
Lapissa on sen verran lämpimämpää kun ei oo tota merta vieressä, että seuraavalla hiihtoreissulla siellä en käytä kalsareita lainkaan. Onpa helpompi heittää helikoptereita hullussa porossa ja sössöttää ässää.