IHANAA LOST päivä tänään....viikko pelastettu..!
LOST päivä tänään...
9
569
Vastaukset
- dsfsgjklköäö''
katsoa aina yks jakso per viikko. Itse katsoin koko kauden kahdessa päivässä, joka on ainut oikea tapa.
- oivoi voivoi
Ei ole olemassa yhtä oikeaa tapaa, vaan erilaisia mieltymyksiä.
Joistakin on mukava kun on torstaisin aina jotain katsottavaa
ja saa rauhassa mietiskellä mitä tulee tapahtumaan.
Hätähousuilla ei kärsivällisyys riitä ja sitten täytyy
heti imuroida kaikki jaksot. Itsekin kuulun valitettavasti
hätäilijöihin :(
Itse en kyllä ymmärrä mitä ihmeen hehkuttamista siinä
on että on katsonut x jaksoa enemmän kuin muut. Eihän
se jaksojen imurointi ja katsominen kovinkaan paljon
aivokapasiteettia vaadi.
Vielä typerämpää on möläytellä jaksoja näkemättömille
mitä tulee tapahtumaan ja pilata toisten jännitys. - Hmmm.
Kyllä on tosi surkea tämä toinen tuotantokausi.Tämän
toisen tuotantokauden toinen jakso päättyi samaa paikkaan kuin ensimmäinen jakso.Tuolla maan alla ei päästy toisen jakson aikana yhtään eteen päin.
Nyt näytetään aivan liikaa mitä ennen saarelle joutumista tapahtui jopa ennemmän kuin saaren tapahtumia.Mainoksia tulee ihan saakelisti.Yhden jakson aikana tuo sarja ei etene enään mihinkää.Jäin
aivan koukkuun tähän LOSTiin sen ensimmäisellä tuotantokaudella mutta nyt on tosi lähellä että lopetan tuon sarjan seuraamisen jos tämä ei tästä yhtään parane. - dsfghjkl
Hmmm. kirjoitti:
Kyllä on tosi surkea tämä toinen tuotantokausi.Tämän
toisen tuotantokauden toinen jakso päättyi samaa paikkaan kuin ensimmäinen jakso.Tuolla maan alla ei päästy toisen jakson aikana yhtään eteen päin.
Nyt näytetään aivan liikaa mitä ennen saarelle joutumista tapahtui jopa ennemmän kuin saaren tapahtumia.Mainoksia tulee ihan saakelisti.Yhden jakson aikana tuo sarja ei etene enään mihinkää.Jäin
aivan koukkuun tähän LOSTiin sen ensimmäisellä tuotantokaudella mutta nyt on tosi lähellä että lopetan tuon sarjan seuraamisen jos tämä ei tästä yhtään parane.aina ykkösen voittaa. Eivätpähän vollota ja pööpöile siellä rannalla koko aikaa. Ruumiitakin tulee, mikä on ihan positiivista.
- ??????
dsfghjkl kirjoitti:
aina ykkösen voittaa. Eivätpähän vollota ja pööpöile siellä rannalla koko aikaa. Ruumiitakin tulee, mikä on ihan positiivista.
Ketäs siellä sitten on kuollut
- Virus
mitäs sitte, ku oot jo kattonu kaikki ilmestyneet jaksot. sitte se on enää vaa 1 jakso/viikko. oivoi. mut ei niitä iha putkee pidä kaikkii kattoo, et voi vähä mietiskellä mitä mikäkin tarkotti/mitä tulee tapahtumaan. silleen saa enemmän sarjasta irti.
ei kannata olla hätähousu.. - dsfghjk
ja sarja vaikutti ihan onnettomalta, toisen kauden katsoin yhdessä viikonlopussa ja toimi paljon paremmin.
- ........
dsfghjk kirjoitti:
ja sarja vaikutti ihan onnettomalta, toisen kauden katsoin yhdessä viikonlopussa ja toimi paljon paremmin.
Itse ajattelin kun sarja alkoi neloselta näkyyn että seuraan sen mukana, että on jotain hyötyä televisiostakin ja 3 jaksoa katsoin sen tahtiin ja loput katsoinki hätäsesti ja nyt se tietenki v*tuttaa.
Ja lisätään tuohon kun tuo yks valitteli 2. kauden huonoudesta niin sanon että se on PALJON parempi ja jännempi mitä 1. kausi! Ja mitä sitten vaikka loppui samaan kohtaan?! muistaakseni 7. ja 8. jakso loppuu myös samaan kohtaan vai oliko 6. ja 7. jaksot. Ja joissain jaksoissa nuo takaumat (niitäkin valittelit) kertovat aika reilusti kaikkea ja ovat mielenkiintoisempia kun itse saaren tapahtumat! - Virus
........ kirjoitti:
Itse ajattelin kun sarja alkoi neloselta näkyyn että seuraan sen mukana, että on jotain hyötyä televisiostakin ja 3 jaksoa katsoin sen tahtiin ja loput katsoinki hätäsesti ja nyt se tietenki v*tuttaa.
Ja lisätään tuohon kun tuo yks valitteli 2. kauden huonoudesta niin sanon että se on PALJON parempi ja jännempi mitä 1. kausi! Ja mitä sitten vaikka loppui samaan kohtaan?! muistaakseni 7. ja 8. jakso loppuu myös samaan kohtaan vai oliko 6. ja 7. jaksot. Ja joissain jaksoissa nuo takaumat (niitäkin valittelit) kertovat aika reilusti kaikkea ja ovat mielenkiintoisempia kun itse saaren tapahtumat!selvittää enemmän saaresta ja tarina pääsee vasta kunnolla vauhtiin. 1. kausihan oli lähinnä saareen tutustumista. 2. kaudella aletaan jo huomata enempi, ettei tämä iha mikä tahansa saari olekkaan. 3. kaudesta voisi odottaa enemmän vastauksia näihin viimekauden kysymyksiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 975679
Toiselle puolikkaalleni
Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j663168- 2053081
Näin susta unta
Teit siinä temppuja ja kurkit huomaanko. Niinkuin sun tarttis sitä epäillä. Öitä tuimalle!183075Nainen, sinä viisas ja ymmärtäväinen
sekä hyvällä huumorintajulla varustettu. Kun kaikki muut ovat kaikonneet, vain sinä olet jäljellä. Ellet kestä kirjoituk232406Niin voimakkaat tunteet
Että ajattelin hänen olevan se elämän rakkaus. Silmien edessä vikitteli toista ja hyvästelemättä hylkäs niin tyhjyys jäi102372Katu täyttyy askelista...
Hyvää sunnuntaita ja hyvää jatkoa jos näin...Vettä sataa, mutta hyvä vaan, ainakin kasveille.282263- 2461841
Puhe on halpaa
Katso mitä hän tekee.Teot kertoo enemmän kuin tuhat sanaa.Uskokaa punaisia lippuja.Hyvää yötä.441466- 61328