Moka

tytti91

En tiedä kannattaisíko tänne enää edes oikeita mokia lähettää kun koko palsta on pilattu yltiöpäisellä provoilulla. Tämä on kuitenkin niin hauska (ja nolo) juttu, että ajattelin laittaa.

Istuskelin kerran tylsällä historian tunnilla ja ajatukseni harhailivat vähän missä sattuu. Jossain vaiheessa rupesin pähkäilemään että edessäni istuvalla tytöllä, hänen äidillään ja sisarella on samantyyliset nimet kaikilla. Mitkäs ne olikaan? Aloin miettiä: Maija, Kaija, Saija... ihmettelin, miksi suurin osa luokasta, tyttö mukaan lukien tuijottaa minua. Silloin tajusin. Olinkin vahingossa luetellut nimet ääneen!

Aikaa tästä on jo vuosi, mutta siitä huolimatta aina kun näen tämän kyseisen Saijan, nolostun.

3

647

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Erkkola

      [ ] Kiinnostaa
      [x] Ei kiinnosta

      • erk-cola

        [x] Erkkola vituittaa mua
        [x] Erkkola paskattaa mua


      • josanen

        Alan epäilemään että tää Erkkola on tuo ääliö kiki.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin

      Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l
      Maailman menoa
      374
      2675
    2. Alle 15 oli

      Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata
      Vimpeli
      63
      2120
    3. Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?

      Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.
      Ikävä
      111
      1732
    4. Milloin tapasit kaivattusi

      ensimmäistä kertaa? 💸
      Ikävä
      77
      1452
    5. Onko kaivattusi yllättänyt sinut?

      Piditkö häntä toisenlaisena ihmisenä?
      Ikävä
      109
      1435
    6. Heh, persut = vassarit = 10,0 %

      Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f
      Maailman menoa
      186
      1435
    7. Mitä on eilen sattunut?

      Mitästä oli eilen illalla kylällä sattunut?
      Suomussalmi
      27
      1407
    8. Oletko mokannut

      Kaivattusi suhteen koskaan?
      Ikävä
      80
      1287
    9. Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva
      Suomalaiset julkkikset
      19
      1283
    10. Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!

      Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois
      Suomalaiset julkkikset
      40
      1166
    Aihe