Mitähän taas

kanssa tekisi.. Itse olen opiskellut laulua ja musiikkia 9-vuotiaasta lähtien, yksityisiä laulutunteja olen ottanut nyt 4 vuotta.. Ikää siis 20. Ekan Idolsin tullessa intoa olisi ollut - olisihan se lyhyt ponnistuslauta siihen että voisi alkaa tehdä musiikkia.

Mutta.. Kun tuo Idols on nyt leimattu pelle-showksi, niin ei sinne viitsi mennä. Täysin taidottomat voittavat, ja kansa (9-13v lapset) äänestävät tajuamatta musiikista pätkääkään. Harmittaa, koska joiltain sitä talenttia löytyisi, en tiedä että olisiko Idoliksi asti, mutta tuon pellen leiman takia sinne ei edes viitsi mennä yrittämään.. Harmittaa.
6409
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Sinne vaan, pelle sinä olet joka tapauksessa. Jossain elämäsi vaiheessa nimittäin. Useimmat meistä ovat. Toiset ilman julkisuutta, toiset sen kanssa tai sen seurauksena. Miksi pitäisi ottaa elämä niin vakavasti? Kokemuksia kannattaa kerätä, on sitten vanhana mitä muistella ja kertoa jälkipolville.

Äänestä
  • pitäis olla joku äänestys raja et jokainen saa äänestää vain kerran mutta minkäs sille voi kun tuotantotiimi haluaa rohmuta paljon
    rahaa äänestyksistä.

    Äänestä

ehkei sit kannata mennä jos ajattelet Idolsista tollai...asennetta hyvä ihminen asennetta!

Äänestä

Olen miettinyt joskus samaa...Tietysti Idols on aivan erilainen formaatti kuin edesmennyt Popstars jossa oikeasti oli lahjattomampia kuin Idolsissa.

Samaa mietin viime Idols voittajasta. Hän on kaikinpuolin mukava ihminen mutta laulunlahjat ja esiintyminen eivät aina olleet kohdallaan, se on mukava sanoa miksi voitti; sen takia kun oli niin ihana pikkutyttöjen mielestä.
On hienoa että hänelle aukesi tämä tie jota on halunnut mutta haluaisin, että meidänkin Idols-showta katsottaisiin samalta näkökulmalta kuin Amerikan, eli lauluäänen.

Idols show avaa oikeasti tietä jos olet siihen sitoutunut ja oikeasti sitä haluat. Sinun ei tarvitse voittaa, sinut huomataan jos olet lahjakas. Se voi tapahtua kun pääset vain kerran isolle lavalle, voi olla että jo livessä, sitä ei tiedä.

Sanon kuitenkin sinulle, että jos et mene voit katua sitä. Suomessa kun on niin vaikea itse päästä pinnalle. Täällä kun ei ole mitään kykyjenetsintä kulttuuria.

Tämä on sinulle ja myös itselleni pientä potkua pyllylle kun tätä kirjoitan, kuuntele sisäistä ääntäsi, älä anna sen järjen pilata mahdollisuuksia. Sitä kuuntelemalla sinusta tulee se pelle joka menisi Idolsiin.

Tajuat täysin mitä kirjoitan, been there ja taidan siinä vieläkin olla=)

Onnea sinulle ja ties vaikka ollaan idolis joskus=P

Äänestä
  • tiedän kyllä mitä tarkoitat..olen hyvä laulaja ja muakaan ei kiinnostaisi saada mitään idols/tuote/pelle leimaa otsaan.toisaalta idols voi tosiaan olla hyväkin tilaisuus harjoittaa esiintymistaitoja ja saada varmuutta.ja jos sieltä nyt ei muuta saisi niin ainakin ne ammattilaisten mielipiteet lauluäänestä.en ole aivan varma menenkö,mutta jos menen niin heittäydyn koko sydämmestäni koelauluihin mukaan.tsemppiä vaan jos päätät mennä!

    Äänestä

No jaa kun kerran olet tota miltä niin metinpä vaan ketkä sille idolsille on sen pellen mainaan antanut? No nämä idiootti jannut 92-89 Jotka eivät itse osaa laulaa ja ovat kateellisia muille kun ei itsellä ole munaa mennä sinne idolsiin

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tuon Idolsin kirjoitti:

kanssa tekisi.. Itse olen opiskellut laulua ja musiikkia 9-vuotiaasta lähtien, yksityisiä laulutunteja olen ottanut nyt 4 vuotta.. Ikää siis 20. Ekan Idolsin tullessa intoa olisi ollut - olisihan se lyhyt ponnistuslauta siihen että voisi alkaa tehdä musiikkia.

Mutta.. Kun tuo Idols on nyt leimattu pelle-showksi, niin ei sinne viitsi mennä. Täysin taidottomat voittavat, ja kansa (9-13v lapset) äänestävät tajuamatta musiikista pätkääkään. Harmittaa, koska joiltain sitä talenttia löytyisi, en tiedä että olisiko Idoliksi asti, mutta tuon pellen leiman takia sinne ei edes viitsi mennä yrittämään.. Harmittaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu