hommasi todella hyvin. Et päästänyt kaikenmaailman idiootteja riehumaan mielenosoituksessa. Ei näin ollen tullut ruumiita. Jatka samaan malliin!!!!!!
Loistavaa Kari Rajamäki
Kiitos, että hoidat
10362
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Lieneekö tuosta Rajamäestä toisen demarin Aarre Simosen saappaisiin? Eikö Simosen käskytyksellä sentään saatu muutama mielenosoittaja hengiltä 1940-luvun lopulla? Vielä on Rajamäellä tuohon matkaa, mutta alku on lupaava, jos niin voi sanoa.
On hyvä, että edes Rajamäki hoitaa työnsä kunnolla. Ja kyllä Haataisen tyylillä on myös Halosen ja Tuomiojan tuki taustalla. Ei eliitti salli eliitin kiusaamista. Suomelle olisi ollut häpeä jos nuo graffittien piirtäjät ja imppaajat olisivat päässet turmelemaan Helsngin keskustan. Mellakan kehittäminenhän oli heidän päämääränsä ja silloin olisi saattanut luitakin katketa ja koirat päästä puremaan oikein tosissaan.
18. elokuuta vuonna 1949 oli Kemissä tapahtunut Suomen sodanjälkeisissä oloissa ennennäkemätön yhteenotto, lakkolaisten rauhallisen mielenosoituksen hajottaminen väkivalloin. Lakkolaisten lähtiessä Karihaaran työväentalolta osoittamaan mieltään Lautiosaareen työmaille saapuneita rikkureita vastaan poliisit pysäyttivät kulkueen väkivaltaisesti ampuen sekä ilmaan että kohti lakkolaisia pistooleilla, konetuliaseilla ja käyttäen lähitilanteissa pamppujaan. Väkivaltaisen tilanteen aikana kuoli konepistoolin luodista sähköasentaja Felix Pietilä ja kahakassa loukkaantunut Anni Kontiokangas kuoli myöhemmin sairaalassa. Haavoittuneita ja poliisien pahoinpitelemiä ihmisiä oli runsaasti.
Kemin tapahtumat ovat SKP:n legendoja; puolitotuuksia ja täysvalheita. Felix P. oli sydänvikainen ja sai sydänkohtauksen, Anni K. jäi tungoksessa omiensa jalkoihin ja tallautui kuoliaaksi.
turvallisesti liikkua Helsingissä viime lauantaina. On totta että mielenosoituksella ja mellakalla on ero ja mellakanhan poliisi esti.
Poliisi toimi hyvin.
hommasi todella hyvin. Et päästä kaikenmaailman idiootteja riehumaan mielenosoituksissa. Ei näin ollen tule ruumiita. Jatka samaan malliiin!!!!!
Lukasenka ole vanhoja kommareiden esikuvia ja ihanteita N-liiton ajoilta. Onko takki kääntynyt?
Kiitokset Kari! Kerrankin sai liikkua keskustassa ihan rauhassa ilman pelkoa pahoinpitelyistä. Sama meno vaan joka viikonloppu vuoden loppuun saakka EU-puheenjohtajuuden kunniaksi. Ens kerralla Rautatieaseman tunneli siistiksi!!!
Aika näyttää vasemmistoradikaaleille että tässä maassa on vielä Laki voimassa eli nimi adressiin Karin puolesta:
http://www.adressit.com/acem2006
Minun mittani Kari Rajamäkeen täyttyi tässä poliisien järjestämässä "mellakassa". Sitä ennen Rajamäki on jo mm. antanut rasistisia lausuntoja turvapaikanhakijoista. Kiitos ja hyvästi, SDP!