tämän päivän tv tarjontaa

Maailma Kubrickin silmin -tv3 klo 17:05

Vauhdilla Chicagoon(Pääosa näyttelijäparin varassa oleva komedia, tarjoaa muutaman makean naurutuokion ja jopa pikkasen liikuttavuutta, pisteeni ***- -tv4 klo 21:10

Kuudes aisti(näkemättä) -tv2 klo22:05

Sitten on nelosella vielä joku ninja juttu

-----
Oootteks nähneet ton Kuudes Aisti- elokuvan ja mitä mieltä olitte? Kannattanee kattoa ilmeisesti?
7324
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Suosittelen Kuudetta aistia, hyvä elokuva, vaihteeksi sellainen jossa on enemmän tunnelmaa ja vähemmän toimintaa ja Bruce Willis tekee myös kelpo suorituksen. (Kouluarvosana 8)

Itse keskityn luultavasti Vauhdilla Chigagoon kun saan siitä nyt stereokopion.

Äänestä
  • Ok, pitäähän se katsoa sitten ellei mene alkoholin kanssa liikaa viihteen puolelle. Siinä tapauksessa pitää minunki ottaa stereokopio(mahtoiko se olla surroundäänillä, jäi tarkistamatta) tosta KA:sta. Aikanaan se ei kiinnostanut niin paljon, että dvdnä jäi hankkimatta.


    Vauhdilla Chicagoon elokuvan olen kattonut jo kolmisen kertaa, joten se jää ainakin nyt väliin vaikka hauskaa viihdettä onkin)

    Palataan astialle, kohta alkaa se ohjelma Kubrickista....

    Äänestä

Tervehdys!
Myöskin itseltä näkemättä Kuudes Aisti,katsotaan nyt se sitten.Katselin tuossa Hesarin Nyt-liitteestä kevään tulevia tv-leffoja,ja huomasin ilokseni ,että Punainen Virtakin tulee viimein uudestaan,edellisestä esityksestä varmaan jo parikymmentä vuotta.

Itsellä ko.mestariteoksesta huono,jostakin
kaapelikanavalta 80-luvulla taltioitu huonolaatuinen versio.Muistelin aiempaa Howard Hawks-paneelia Rosewaterin kanssa,ja muistikuvaksi jäi,ettei Rose ollut nähnyt tätä klassikkoa.

Muistaakseni 13.4.03 YLE-1;seltä tarjoutuu nyt siihen tilaisuus,tämä on juuri se leffa,jonka nähtyään John Ford totesi Waynesta;"En tiennytkään,että tuo iso paskiainen osaa näytellä"!

Hb,otappas taas kohtuudella kuperkeikkamehuja! ;)

Äänestä
  • Tuota, Punainen Virta ei sano mulle mitään, mutta jotain hämärää muistikuvaa on, että lapsena olisin kattonut.

    "Muistaakseni 13.4.03 YLE-1;seltä tarjoutuu nyt siihen tilaisuus,tämä on juuri se leffa,jonka nähtyään John Ford totesi Waynesta;"En tiennytkään,että tuo iso paskiainen osaa näytellä"! "

    --kiitoksia tiedosta, pitänee varmaan sitten tiikata sekin, jos kerran Ford yltyi noin sanomaan=)

    "Hb,otappas taas kohtuudella kuperkeikkamehuja! ;)

    --kohtuudella on mulle tätä nykyä aika tuntematon käsite, mutta *tahtois vähentää*.

    =)

    Äänestä

Kuudes aisti on nähty ja on kyllä hyvä. Mutta nyt pitää lähteä baariin ja pistää raina nauhalle. Ongelma on vaan se, että samaan aikaan Mtv3 näyttää leffan " Semper Fi", kuvaus Usan merijalkaväestä. Tiedän. Paskaa on ja sotahullujen kouhaamista mutta kuitenkin. No, jääköön näkemättä...


Viinaa!

Äänestä
  • Katsoiko tai nauhoittiko kukaan 'Semper Fi:n'? Oliko mitenkään autenttinen kuvaus Usan merijalkaväen koulutuksesta?!

    Äänestä

  • Stan kirjoitti:

    Katsoiko tai nauhoittiko kukaan 'Semper Fi:n'? Oliko mitenkään autenttinen kuvaus Usan merijalkaväen koulutuksesta?!

    ei mikään kummonen ollu, jotenkin ontto.
    Kyllä niitä parempia on tullu katottua.

    Toisaalta aika erikoista että mukana oli myös naisille oma kompanja koulutuksessa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hb kirjoitti:

Maailma Kubrickin silmin -tv3 klo 17:05

Vauhdilla Chicagoon(Pääosa näyttelijäparin varassa oleva komedia, tarjoaa muutaman makean naurutuokion ja jopa pikkasen liikuttavuutta, pisteeni ***- -tv4 klo 21:10

Kuudes aisti(näkemättä) -tv2 klo22:05

Sitten on nelosella vielä joku ninja juttu

-----
Oootteks nähneet ton Kuudes Aisti- elokuvan ja mitä mieltä olitte? Kannattanee kattoa ilmeisesti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu