Miehiä tällä palstalla puhuttaa erittäin suuressa mittakaavassa feministipuolueen pärjääminen, mutta pedofiilipuolue ei niinkään.
Miksi niin harva järjellinen mies eksyy tälle palstalle? *muistelee kaihoisasti näitä muutamaa positiivista poikkeusta*
Miksi niin harva järjellinen mies eksyy tälle palstalle? *muistelee kaihoisasti näitä muutamaa positiivista poikkeusta*
Vastaukset 13
Vanhimmat
Porno teki hattutempun kahdella lauseella.
:)
Ensin huikealla yskiläsuorituksella vetäisy vasempaan yläkulmaan sanalla "mieslogiikka".
Ja muutama minuutti tuon jälkeen porno pääsi yksi läpi, ja kiersi vastustajat kuin kebabkioskilla, ja ampui vanhanaikaisen tulittamalla sanan "miehiä" maskin takaa.
Ja vaikka matsin ratkaisu oli jo kutakuin käsissä, porno viimeisteli vielä loistavalla yksilösuorituksella luvuiksi 3-0 viskaisemalla sanan "mies" vasemman alatolpan kautta sisään.
Mi-yes puhuu kirjoittajasta. Jee, jee. Mieslogiikka rulez!
on aiheena feminismi, joten mikä ihme?
Tällä palstalla puhutaan myös paljon feminismiä, vain osittain, sivuavia aiheita. Esim. viimeaikaiset uskontokeskustelut eivät ole feminismiä. Jotenka aiheessa pitäytyminen ei liene selitys miesten kohkaamisille.
..........paraskin sanoja mikä on feminismiä!Luehan omia avauksiasi ja mieti niiden yhteyttä aiheeseen.
...hiljaisuus aiheesta naapurimaan feministipuolueen vaalimenestys on ollut (ainakin vielä tätä postatessani) lähes myrskyisää. Mitenkähän sinä mahdat määritellä 'kohkaamisen'?
Olisiko mahdollisesti kritiikin paikka vai oliko kansa väärässä?
A) Tämä on feminismi-palsta.
B) Tämä ei ole pedofiili-palsta.
C) Svea-Mamman femu-siskojen pulue mittautti juuri kannatuksensa, joten asiaa voinee pitää sangen ajankohtaisena. Hollannin pedofiilien kanssa voinemme palata asiaan sitten kun/jos he ovat vaaleihin osallistuneet.
Siskojen kannatus Pohjanlahden takana taisi jäädä jonnekin yhdellä varpaalla laskettaviin prosenttilukemiin. NSDAP muuten pääsi 2,8%:iin toukokuun 1928 vaaleissa. Jotta maasta se pienikin ponnistaa. Tsemppiä vaan.
Onko se feministilogiikkaa, että feministipuolueesta ei puhuta feministipalstalla, mutta pedofiliasta puhutaan? Liittyvätkö feminismi ja pedofilia jotenkin toisiinsa. Hetkinen, eikös pedofilia ole jonkin sortin mielisairaus. Ok, nyt ymmärrän.
tietysti siitä, että palstan miehet kokevat Ruotsin feminismipuolueen suuremmaksi möröksi kuin Tanskan pedofiilipuolueen.
Siinä tapauksessa vastustan sitäkin. Muuten en nyt pitänyt tilannetta kovin vakavana kun jäseniäkin on ko "puolueessa" vain kaksi, ja se on Hollannissa.
Muuten ihan osuva rinnastus, kumpikin on kamala asia, myönnettävä on.
Mutta niin kuin kaikilla puolueilla, myös feministipuolue, tarvii vatapuolueen, muuten täällä alkaa miesten sorto oikein kunnolla.
Miesasia-puolue siis tarvitaan.. Miten sais vaan äijät äänestämään sitä, se onkin jo toinen juttu.
että miehet tukisivat pedofiilipuoluetta? Ei tietenkään tueta. Siitä nyt ei vaan tällä palstalla keskustella koska, tämä on feministien palsta, ei pedofiilien.
Missä sinun logiikkasi on?