jos tuleva vaalivoittoja Kokoomus ottasi hallitusohjelmaan perintöveron astettaisen poistamisen rintaperillisiltä ja laittasi vihdoin viimein terveydenhoitoalan palkkatason kuntoon jota Tehy ja muut palkansaajajärjestöt eivä ole saaneet lupauksista huolimatta korjattua.
Vastaukseni on. Kyllä äänestäsin Kokoomusta.
Vastaukseni on. Kyllä äänestäsin Kokoomusta.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Keskusta on myös valmis perintövero remonttiin,ei pidä unohtaa.Myöskin keskusta obn valmis korjaamaan ongelmat terveydenhoito-alalla.
keskusta tässä taas valehtelee.Täällä terveyskeskuksessa keinottelevan määräaikaisilla työsuhteilla jatkuvasti,vaikka työntekijä tarve on
1/3 osa vaan vakinaisilla vakansseilla.Entisenä keskustalaisena tiedän niiden sisäpiirin puuhastelut
ja kieroilut laittomilla toistuvilla määräaikaisten
työsopimusten uusimisilla= nykyään mielellään äänestän kokoomusta jota suosittelen avoimesti sinullekin,seuraavissa vaaleissa.Täällä ajetaan aidosti työntekijän etua laillisin keinoin,mitä keskustassa ei noudateta kunnissa nykyään.Jos yrittäjät keinottelisi kepulaisilla konsteilla,olisivat nopeasti raastuvassa ja entisiä
yrittäjiä.
äänestää tällä kertaa on se, mitä pres.ehdokas Niinistökin kertoi; Kolmikannassa on nyt epäsuhta.