Auttakaa nyt joku muukin

parkaa saamaan hoitoa:(
Nyt kaikki kissaihmiset ynnä muut tällä sivustolla, kannetaan kortemme kekoon ja antakaa Asselle edes 2e per nenä, itse lahjoitin 5e
Kisu on mennyt huonompaan suuntaan ja kaipaa nyt apuanne!!

Tuolla lisää kissasta -> http://www.kissakoti.palvelee.fi
2674
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Miksi ihmeessä tuo ihminen raijaa katteja tykönsä jos ei niistä sitten pysty huolehtimaan?

Mieleen tulee nopeasti myös jotta liekö toiminta edes oikeaa, vain onko joku keksinyt kivan tavan kerjätä eläinrakkailta ihmisiltä rahaa sööttien kisulien avulla.

Varmaan siellä takana on ihan oikea ihminen ja oikea hätä, mutta kannattaako tuollaista oikesti tukea? Assen jälkeen tulee vain seuraava ja sitä seuraava kissa jolle ei pystytä järjestämään kunnon lääketieteellistä hoitoa. Minusta moinen kierre pitäsi katkaista alkuunsa. Yksi kärsivä tai jopa piikille joutuva kissa on parempi kuin monta vuorotellen kärsivää kissaa.

Äänestä
  • joku hieman vääristelee tekemisiäni joten ajattelin nyt sullekkin kertoa hieman tosiasioita.

    Olen ihan todellinen ihminen joka on eläinsuojelutyötä tehnyt jo 13 vuoden ajan ja tämä on ensimmäinen kerta kun yritän muilta apua pyytää. Et ilmeisestikkään ole sivujani käynyt katsomassa kun kuvittelet et raahaamalla raahaan sairaita kisuja luokseni, sivuillani nimen omaan lukee etten pysty sairaita kissoja ottamaan juuri sen takia ettei minulla ole varaa niiden ellääk käynteihin.
    Assen tapaus on pitkä juttu jota minun on turha sinulle selittää.

    Olen saanut onneksi paljon ihanien ihmisten apua jotta saisin assen kuntoon ja varmasti jokaiselle lahjoittajalle annan mahdollisuuden tulla henkilökohtaisesti assea tapaamaan ja jokaiselle kuitin ellääk käynnistä lähetän jos näin haluavat.

    Juuri tänään eräs todella ihana nainen kävi auttamassa ja tuomassa nesteytysliuosta asselle jotta poika hieman voimaa saisi. Ja siitä hänelle todella kiitollinen olen.

    Onneksi meitä todellisia eläintenystäviä löytyy ja apua saa. Ja varmasti autan myös itse jos jollekkin jatkossa näin käy.

    Kiitokset kaikille ihanille auttajille!
    Teidän apunne on todella arvokasta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tuota Asse-kissa kirjoitti:

parkaa saamaan hoitoa:(
Nyt kaikki kissaihmiset ynnä muut tällä sivustolla, kannetaan kortemme kekoon ja antakaa Asselle edes 2e per nenä, itse lahjoitin 5e
Kisu on mennyt huonompaan suuntaan ja kaipaa nyt apuanne!!

Tuolla lisää kissasta -> http://www.kissakoti.palvelee.fi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu