Fredrik Reinfeldt

Siinä uusi älykkö Ruotsiin. Pakko sanoa, että olen pitkästä aikaa kateellinen länsinaapurillemme. Meillä kun on vain Tarja :-(
4173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Te olette vapaita sosialismista/kommunismista!!

Me räpiköimme vielä puoli vuotta, mutta eiköhän se siitä!!

Äänestä

Katoppa vuoden päästä Ruotsia, sama meno jatkuu kuin nytkin. Ainoa muutos on, että eri äijä on peräsimessä, suunta pysyy samana.

Äänestä

Don Heinäkuorma on aivan saman näköinen kun porvarien "älykkö" Fredrik Reinketo Ruotsista ovat kuin kaksi marjaa ja syvältä.

Äänestä

Olen asunut Ruotsissa 27 vuotta. Sos.demarien hallitessa kaikki on ollut hyvin. Viimeinen porvarihallitus Carl Bildin johdolla pani valtion talouden aivan kuralle. Göran Persson laittoi sen kuntoon monien vuosien aikana. Nyt se on erittäin vahva ja rahaa on tehdä vaikka mitä.
Pelolla odotan tämän hallituksen toimia. Minä olen vaarassa menettää hyvän asuntoni ensimmäiseksi. Se oli uuden kaupunginjohtajan ensimmäinen ilmoitus.
Sitten tulee jatkuvasti huononnuksia elämään, kun valtiolla ei ole enää rahaa, koska ei haluta verottaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hieno mies kirjoitti:

Siinä uusi älykkö Ruotsiin. Pakko sanoa, että olen pitkästä aikaa kateellinen länsinaapurillemme. Meillä kun on vain Tarja :-(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu