Rotat kiusaavat Maarianhaminalaisia.

Se on varmaankin Jumalan rangaistus siitä, että Ahvenanmaalaiset ovat olleet niin pottumaisia mannersuomalaisia kohtaan. Vrt kotiseutu- ja kieli-intoilut.
496
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

jotain mystistä/yliluonnollista/maagista selitystä. Kun luonnollisin ja järkevin selitys on se, että kompostointi on lisääntynyt Ahvenanmaallakin - kannattaisi varmaan panostaa kompostorien valintaan.

Äänestä
  • Kaikki asiat selviävät kunhan niistä vain tohtii puhua.

    Astrid

    Äänestä

  • Nimetön kirjoitti:

    Kaikki asiat selviävät kunhan niistä vain tohtii puhua.

    Astrid

    Halusit vain ilmaista meille lukeneesi päivän uutiset lehdestä tai mistä lie!

    Äänestä

  • mitään kantaa ottanut kirjoitti:

    Halusit vain ilmaista meille lukeneesi päivän uutiset lehdestä tai mistä lie!

    Totuuden hetki lähestyy kieli-intoilijoille. EU on meidän puolellamme. Sen kun vetelette naamareihinne mälliä vaan.

    Lämmöllä

    Astrid

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Astrid Malm kirjoitti:

Se on varmaankin Jumalan rangaistus siitä, että Ahvenanmaalaiset ovat olleet niin pottumaisia mannersuomalaisia kohtaan. Vrt kotiseutu- ja kieli-intoilut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu