Turunen ja Reinikainen

Niin, Turusen ja Reinikaisenhan tunnetuin
saavutushan oli kun he kumosivat
evoluution vedotessaan siihen, että
parvi "planktonia" voi syödä aikuisen ihmisen
hengiltä 10 minuutissa mikä evoluution
kannalta on mahdotonta.

Huomatkaa: Plankton (vihjaus, vihjaus)
Elipä siinä evoille pähkinä purtavaksi.
3543
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Että mitäh?

Yritin googlettaa mutta en löytänyt mitään väitteeseesi liittyvää mistään. Sekö se oli se pähkinä purtavaksi, että höpiset omiasi?

Jos ei ollut, niin pistä vaikka linkkiä kehiin.

Äänestä

Nyt osu pahasti! En...en tiedä mitä ajatella. Maailmankuvani on särkynyt.

Äänestä

kuin parvi planktonia. Kyllä. Että ihanko 10 minsaa sihen menee. Pointti ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jyräävät evoluution. kirjoitti:

Niin, Turusen ja Reinikaisenhan tunnetuin
saavutushan oli kun he kumosivat
evoluution vedotessaan siihen, että
parvi "planktonia" voi syödä aikuisen ihmisen
hengiltä 10 minuutissa mikä evoluution
kannalta on mahdotonta.

Huomatkaa: Plankton (vihjaus, vihjaus)
Elipä siinä evoille pähkinä purtavaksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu