Bankokin kaduilla amerikkalais-

Ellei kadut vilisisi keltaisia pieniä miehiä, tulee väistämättä mieleen Irak, eikö totta.
4212
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

samaa virttä joka palstalla? Vaihda jo edes huiluun! Ilmaisusi yksipuolistuu ja ohjaat samaan rysään muutkin kun ei ole vaihtoehtoja muunlaiselle ajatuksenjuoksulle. Kerro välillä vaikka kenkiesi väristä tai miten myllysi temppuilee, eikä anna kivuttomasti suoltaa paskaa!

Äänestä
  • aivan kuten thaimaassakin, ja silti RAHAN VALLASTA elävä, "puolueeton ja riippumaton" ns. ""-media jaksaa puhua "demokratiasta".

    Eikö olekin yksipuolista, kuinka rahan vallan toimittajat epäilevät kaikkea, mitä Iranin johto sanoo, mutta toistavat kritiikittömästi sen, mitä impperialisti sanoo.

    Suomettumistako?

    Äänestä

varustettuja.

Näin uusliberaalit vievät demokratiaa.

Paavi väitti, että islam vie uskoaan sapelein. Voi olla, mutta se on vanhanaikaista. Hummer konekiväärein on modernimpi tapa, viedä kristinuskoa....eikö totta.

Äänestä

Näyttävät olevat todella antiikkisia M48 Patton vaunuja 50-luvun alusta...käytännössä tosipaikan tulleen noilla ei ole mitään arvoa..mutta vallankaappaukseen ja siviilien pelotteluun kyllä sopii

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


kalustoa. kirjoitti:

Ellei kadut vilisisi keltaisia pieniä miehiä, tulee väistämättä mieleen Irak, eikö totta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu