Kommunisteja eduskuntaan!

Minusta olisi hyvä, jos eduskuntaan valittaisiin muutama kommari. Ihan vaan huumorimielessä, olisihan se hauskaa seurata niiden edesottamuksia.
4273
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

...valittais esim. 3 edustajaa, niin puolen vuoden sisällä siellä olisi yhtä monta keskenään tappelevaa kommarien eduskuntaryhmääkin.

Äänestä
  • Olisi se!

    Äänestä

  • ytrewq kirjoitti:

    Olisi se!

    Mielessä niin kannatetaan..

    Äänestä

No onhan niitä jo siellä enemmänkin kuin muutama.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ytrewq kirjoitti:

Minusta olisi hyvä, jos eduskuntaan valittaisiin muutama kommari. Ihan vaan huumorimielessä, olisihan se hauskaa seurata niiden edesottamuksia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu