Ei yhtään mitään.
Kuopiolaiset voisivat keskittyä enemmän KuPSin kannattamiseen, hieno jalkapalloseura joka tarvitsee nyt yleisön tukea.
Kuopiolaiset voisivat keskittyä enemmän KuPSin kannattamiseen, hieno jalkapalloseura joka tarvitsee nyt yleisön tukea.
Vastaukset 10
Vanhimmat
KuPS on kyllä jo divarikamaa, ei se enää tuosta kyllä pysty nousemaan. Noh.. Kalpallakaan ei kyllä hyvin mene, mutta ei se ainakaan vielä ole sarjan viimesenä. VIELÄ.
Mistä näitä tulee?
sm-liigassa? tappara no huhu
no nyt sai "säkä" voiton kärpistä mut ei niistäkää oo mihkää
.. mitä tekee laaksonen sm-liigan tuomarina? joka prkleen kerta sama laaksonen show! ei mitään järkevää linjaa, mistä se on sääntökirjansa saanut?! vai onko se vaan yksinkertaisesti näkövammainen?
Miten ihmeessä tämmöisiä tampioita voi olla tuomitsemassa sm-liiga peliä?? ei minkään näköistä linjan pitämistä saati sitten että viheltäisi edes molemmille joukkuille epätasaisella linjalla jäähyjä. Laaksonen oli selkeästi päättänyt ennen peliä sulkevansa silmänsä lukon virheiltä ensimmäisen 30 min ajaksi, tai siihen asti että Kalpan tappio on käytännössä varmistunut. Vaikken hyväksykkään tavaran jäälle heittelyä, ymmärrän näin toimineita faneja.. Tuomaritarkkailijat herätkää!! Laaksoselta pilli pois!! ja ennekun joku alkaa vikisemään kotiinpäin vetämisestä, kalpa ei suinkaan ole ainoa joukkue joka on saanut tällä kaudella kärsiä tämän idiottin mielivaltaisesta käytöksestä:
http://www.oulunkarpat.fi/ottelut.php?edellinen=1&ottelu=238
Hyvä tuomari ei näy liikaa,mutta antaa molemmille joukkueille tunteen,että on neutraali ja viheltää asiasta.
Nyt tuomareilla on todellista valtaa käsissään. Jos laatu on heikohko,niin se jättää leimasimen jälkensä koko liigan tuloksiin!Toivotaan,että jokainen joukkue saa reilun ja ansaitsemansa kohtelun. Se ei ole mikään kohtuuton vaatimus vaan kuuluu perusoikeuksiin.
Mitä ihmettä tollanen rupumestisjoukko tekee oikeasti sm-liigassa??
Katselin juuri pelaajalistaa ja toista yhtähuonoa saa kyllä etsiä. ihme B-luokan väkeä pelaamassa. sama kun otettas sportti vähäks aikaa hilluu liigaan. yhtä mauton väritön hajuton joukkue löytyy kalpalta.
Millään muulla joukkueella ei tollasia tusinamiehiä noin paljoa ole.
-Joker-
Onhan se vähän niinkin. Muutamia kestopelaajia roikotetaan mukana vaikka ei vauhti ja taidot riitä. Mutta ei sieltä divarista noin vain hypätä liigakärkeen. Se vaatii rahaa. Paras joukkue sieltä kuitenkin nousi ja eteenpäin mennään. Toivottavasti seurajohtokin älyää nostaa vaikka näitä nuoria nälkäisiä joukkueeseen muutamien (en viitsi nimiä mainita)tilalle.
"Toivottavasti seurajohtokin älyää nostaa vaikka näitä nuoria nälkäisiä joukkueeseen muutamien (en viitsi nimiä mainita)tilalle."
Tässä muutama nimi jotka olisi syytä vaihtaa.
Maalivahdit
30 Tuomas Nissinen
31 Timo Lindström
35 Kimmo Kapanen
Puolustajat
0 Petri Partanen
3 Jermu Pisto "A"
4 Janne Jalasvaara
5 Kyle Peto
6 Aku Pekkarinen
7 Komulainen Olli-Pekka
9 Mats Hansson
14 Tomi Tuomainen
20 Matti Kuusisto
22 Juha Alastalo
33 Mikko Purontakanen
Hyökkääjät
0 Ville Eskelinen
0 Velimatti Virtanen
8 Eetu Qvist
10 Ville Hämäläinen
11 Timo Koskela "A"
12 Jani Tuppurainen
15 Kasper Kenig
16 Henri Huohvanainen
17 Sami Salonen
19 Tuomas Kiiskinen
21 Martin Sonnenberg "C"
23 Matt Davidson
25 Aatu Hämäläinen
26 Marko Ahosilta
28 Sami Kaartinen
29 Joonas Riekkinen
39 Tapio Ahtonen
42 Simo Vidgren
Ei yhtään mitään! Keskittyisi vain olemaan mieluummin hiljaa, ja antaisi keskustelemaan kykenevien keskustella.