Perä-Sanomien päätorvelolle

Hagiksen punakone on pakottanut Perä-Seinäjonen kiihkokepulaisen propagandajulkaisun vastaavan sontalingon eroamaan. Syynä on ollut lukuisat kunnianloukkausjutut, "punikkityöläisten" pahoinpitelyt sekä aina vaan jatkuva rattijuopumuskierre.
181
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tuollaista tekstiä osaavat suoltaa vain Pietilä, Ervasti ja heidän oii-isänsä Lipponen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kenkää kirjoitti:

Hagiksen punakone on pakottanut Perä-Seinäjonen kiihkokepulaisen propagandajulkaisun vastaavan sontalingon eroamaan. Syynä on ollut lukuisat kunnianloukkausjutut, "punikkityöläisten" pahoinpitelyt sekä aina vaan jatkuva rattijuopumuskierre.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu