Joka-miehen ja joka-naisen oikeudet ovat Suomessa olemassa. Eli saat mennä metsään nk.
Voit poimia marjoja ja sieniä. Luonnollisesti.
Joka-miehen oikeudet liittyvät suuresti miehen vapauteen. Joka-miehen oikeudet liittyvät suuresti reiluuteen ja oikeuden-mukaisuuteen (eli yritetään mukailla absoluuttista oikeutta, joka on käsittääkseni 100-%-vapaus, mitä mieltä sinä olet?).
Vapaus elää.
(Maailma on täysi (paska nykyään, mies on vienyt itseltään vapauden. Nk. vapaus on kääntynyt miestä vastaan.). Itse kaipaan aikaa, jolloin Maa oli vielä littana. Silloin sai mennä kirjaimellisesti metsään. Etsiä maita, jossa kukaan ei ollut käynyt ennen. Ei ollut tulli-miehiä jne ...)
Takaisin joka-miehen-ja-joka-naisen-oikeuteen.
Saat marjastaa, ja sienestää jne. Eipä tarvitse maksaa.
Ulko-mailla ihmettelevät tätä asiaa. EU -maissa ihmetellään tätä Suomen asiaa. Täällä Suomessa asiat ovat paljon reilummin ja enemmän oikeassa tolkussa kuin muualla.
Nyt ovat persepäät taas sitten suoltaneet suustaan paskaa.
Jären, tolkun lakia, mikä Suomessa lähentelee absoluuttista vapautta, ollaan muuttamassa, ollaan alettu epäröimään tätä Joka-miehen-oikeutta, ja Joka-naisen-oikeutta.
Ulkopa-mailla huomattiin Suomen mahtava joka-miehen-ja-naisen-oikeus.
Tulivat ulkomailta keräämään "sieniämme". Tulivat, koska heidän maassaan ei ole sellaista lakia, joka sallisi sienten poimimisen pelkällä ruumiin työllä.
Iloitsivat ja ihmettelivät, miten se onkaan mahdollista.
- Aivan oikein, iloinen asia on Suomen joka-miehen-ja-joka-naisen-oikeus.
Joka maassa pitäisi olla vastaava laki. Joka maassa.
Mutta perse-karvat kääntävät, ovat kääntämässä tätä toisin-päin. Eli että Suomenkin täytyisi luopua tästä ihmisille annetusta oikeudesta.
Ja saatana alkaa periä perkele rahaa kuten muut.
Joka-miehen-oikeus.
4
658
Vastaukset
- M135
Suomella on saumaa viedä joka-miehen-ja-joka-naisen-oikeutta eteen-päin.
Kertoa muille.
Kertoa EU:lle, kuinka asiaa hoidetaan.
Kertoa, kuinka hyvin pieni maa hoitaa asiat paljon paremmin, kuin toiset.
Ei sitä tule hoitaa niin, että muista maista, nyt EU:sta, tulevat kaikki tänne Suomeen ihastelemaan ja ottamaan, koska eivät saa omalta maaltaan.
Se tulee hoitaa niin, että joka maa, antaa kansalaisilleen samat joka-miehen-ja-joka-naisen-oikeudet kuin mitä täällä Suomessakin on.
Se on enemmän oikein.
Suomessa on olemassa malli. Malli jota muiden täytyy seurata. - M135
Joka-miehen-ja-joka-naisen-oikeus.
- M135
Vielä on joka-miehen-ja-joka-naisen-oikeus olemassa Suomessa ja Ruotsissa.
Kaksi pientä maata. - M135
Tärkeä aihe, josta toivoisi keskustelua.
Joka-miehen-oikeus.
Tuotako olemme riistämässä itseltämme?
Muttapa tämä onkin sovinismi-palsta, ja täällä keskustelu onkin kiellettyä.
Sovinismi, se on jotakin niin hämärää tässä yhteis-kunnassa.
Sovinismi mielletään hyvin äkkiä hyvin kielteiseksi.
Oli sitten mies-liike mikä tahansa, se alkaa olemaan lähes lailla kiellettyä tässä nyky-yhteis-kunnassa, vaikka miehet olisivat miten perhe-miehiä, miehiä, jotka ovat naisen kanssa, ja elävät naisen kanssa oikeassa elämässä suurimman osan joka-päivästä, jossa luonnollisesti otetaan myös naisen mieli-pide huomioon. On outoa puhua noista miehistä, että
"he syrjivät naisia".
On naisen syrjiminen kaukana meistä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,1284639Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu293377- 203315
Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt472979Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka512965Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1222839Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod182590Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1132315- 92199
MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142135