Mikä logiikka näissä tutkimuksissa oikein on

http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Näin tutkimus tehtiin/1135221813095

Kannatusarvio laadittiin yhdistämällä haastattelussa saadut vastaukset ja vaalitilastot viime kunnallisvaaleista.

-> silloinhan kokoomus on nyt elo-syyskuussa
vastanneiden osalta suurin puolue !!
156
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kommentoi aloitusta


Kokoomus jo suurin kirjoitti:

http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Näin tutkimus tehtiin/1135221813095

Kannatusarvio laadittiin yhdistämällä haastattelussa saadut vastaukset ja vaalitilastot viime kunnallisvaaleista.

-> silloinhan kokoomus on nyt elo-syyskuussa
vastanneiden osalta suurin puolue !!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu