Autoni on Audi S4 4.2 V8, öljynlauhdutin vuotaa, lauhdutin ei korjattavissa. Haluaisin tietoja firmoista jotka tekee tilauksesta lauhduttimia(mielellään Treen läheltä). Kiitos!!
öljynlauhdutin
8
1378
Vastaukset
- lauhdutin?
Useissa autoissa on öljyn jäähdytin. Lauhdutinta ei käsittääkseni ole yhdessäkään normaalissa autossa. Lämpiääkö tuo moottori jotenkin nopeammin kun siinä on lauhdutin?
- useita
erikokoisia ja mallisia öljynjäähdyttäjiä. Eikö niistä mikään sovi tarkoitukseen ?
- Turbo Volvo
merkkihuoltoon.
Siellä ne korjaa sen tai vaihtaa uuteen!
Miksi ruveta etsimään jotain muuta?- ....
Lähinnä kannattaa hakea muuta siksi, että tuo maksaa merkkihuollossa noin 1600 euroa... Sillä teetättää vaikka 4...
- Turbo volvo
.... kirjoitti:
Lähinnä kannattaa hakea muuta siksi, että tuo maksaa merkkihuollossa noin 1600 euroa... Sillä teetättää vaikka 4...
ostaa niin "hieno" ja "kallis" auto, kun ei ole varaa korjauttaa sitä alkuperäisillä osilla.
--> Köyhä on taas pannut kaikki rahat autoon!
Ei se ego siitä kasva vaikka sulla on rs audi.
- Vantte
sitä öjynjäähdytintä autossasi? En nyt suoraan väitä, että sitä ei tarvitsisi mutta monesti se Suomen olosuhteissa on jopa haitaksi. Talvella öljy on liian kylmää ja voitelu siksi huonoa. Itse olen ottanut muutamasta autostani sen pois eli suora putki öljynjäähdyttimen tilalle.
Lauhdutin on fysikaalisen prosessin laite, jolla kaasumainen aine tai höyry tiivistetään takaisin nestemäiseen muotoon. Uskoakseni edes Audissa ei voiteluaine kaasuunnu?
Master Eq- idiootti
Ota se sormi pois perseestä!
Tuskin olet edes nähnyt lauhdutinta saati korjannut semmosta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h32711Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062501Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv42229Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.441855- 321433
Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141423- 1761145
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1011134Persu ajoi autoa
Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1201043Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?81938