Mitkä ovat kalussa ne viralliset mittauspisteet?
Mitataanko kärjestä häpyluuhun vai kärjestä kivespusseja kohti mistä kalu lähtee? ( ns. kyrvän juuret)
Kertokaapa mittailijat?
Mitataanko kärjestä häpyluuhun vai kärjestä kivespusseja kohti mistä kalu lähtee? ( ns. kyrvän juuret)
Kertokaapa mittailijat?
Vastaukset 9
Vanhimmat
nenänpäästä tyven kautta kärkeen.
kätevä kaava on : keskimääräinen munakarvan pituus pään ympärysmitta(ilman karvahattua)jaettuna 3:lla. pitäs olla tarkka pituusmitta. (;>o)
Tulee kaavasta pii*k/CC
lasketaan kaavasta 2R*pii K/CCn = pii 6 -
Laitetaan viivoittinen nollakohta häpyluuhun ja oikaistaan mahdollinen kierous ja luetaan tulos.
Netissähän 99% tuppimunista mittaa munansa kuten kissanhäntä mitataan, eli persereiästä alakautta kärkeen. Mutta nettimittailijat eroavat kissanhäntämmittaajista siten, että nettikusettajat tuplaavat tai jopa triplaavat mittatuloksensa.
kaava:2rx3,14 k:ccn(2 er kertoo piikoo perseeseen);>O
jostain lääketieteellisestä artikkelista tuon termin "kyrvän juuret", vai mitenkä? lääkäreiden ammattisanastoa ilmeisesti
...mistä mitataan??? Sama se minkä pituinen kalu on. Lopettakaa miehet se kalujen vertailu ja alkakaa opetella tekniikka kohdalleen. Kyllä naisenne on paljon tyytyväisempi sen jälkeen. Miehellä voi olla iso heijari mutta on täysin 'urpo' sitä käyttämään.
on mitata persereijjästä.kyrpäjooseppi opetti.